Media: Cztery dodatkowe wyścigi w kalendarzu Formuły 1

Moto
Media: Cztery dodatkowe wyścigi w kalendarzu Formuły 1
fot. PAP
Media: Cztery dodatkowe wyścigi w kalendarzu Formuły 1.

W przyszłym tygodniu właściciel Formuły 1 koncern Liberty Media ma przedstawić cztery nowe wyścigi, które znajdą się w kalendarzu tegorocznego sezonu - ujawnił portal grandpx.news.

Dotychczas w kalendarzu 2020 jest 13 wyścigów Grand Prix, wszystkie w Europie. Teraz - według nieoficjalnych informacji - dojdą cztery. Dwa mają być rozegrane w Bahrajnie, jeden w Stambule i finałowy na zakończenie sezonu w Abu Zabi.

 

Niespodzianką jest runda w Stambule, która ma być rozegrana w połowie listopada.

 

- Ostatni raz byłem w Stambule dziesięć lat temu i dobrze pamiętam niesamowity ósmy zakręt. Może być ciekawie - powiedział szef zespołu Mercedes Toto Wolff. Austriak dodał jednak, że są to wiadomości nieoficjalne i trzeba poczekać na ich potwierdzenie.

 

Zobacz także: Poruszenie w F1. "Nigdy nie spojrzymy na trybuny tak, jak wcześniej"

 

Poproszony o ocenę czterech projektowanych rund Alex Albon z Red Bulla przyznał, że "to świetnie". Jego zdaniem ściganie się na prawdziwych, dobrze przygotowanych torach wyścigowych daje kierowcy największą satysfakcję.

 

- Mugello, Imola, Stambuł - to najlepsze miejsca do wyścigów. Jestem za - dodał Albon.

 

W aktualnym kalendarzu ostatnią, trzynastą rundą mistrzostw świata F1 jest wyścig na Imoli zaplanowany na 31 października.

agb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze