Michał Bąkiewicz po losowaniu ME U18: Trzeba grać, a nie zastanawiać się nad siłą rywali

Siatkówka
Michał Bąkiewicz po losowaniu ME U18: Trzeba grać, a nie zastanawiać się nad siłą rywali
fot. PAP

- Trzeba grać, a nie zastanawiać się nad siłą czy słabością rywali na których trafiliśmy. Grupa jest fajna, pojedziemy walczyć - mówił trener kadry juniorów młodszych Michał Bąkiewicz po losowaniu mistrzostw Europy U18, które rozegrane zostaną we włoskich Marsicovetere i Lecce od 5 do 13 września.

Bąkiewicz podkreślił, że "gra z silnymi zespołami jest korzystna dla tych zawodników z punktu widzenia ich rozwoju". - Nie ma znaczenia czy w grupie trafiliśmy na Włochy, czy Rosję. Z każdym trzeba walczyć. Gra ma grać i rozwijać się - powiedział wicemistrz świata z 2006 i mistrz Europy z 2009 roku.

Kadra juniorów młodszych spotkała się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Zakopanem na kolejnym zgrupowaniu. Niedziela będzie pierwszym dniem treningów, a zawodnicy będą mieli zajęcia na siłowni. W zimowej stolicy Polski Biało-Czerwoni mają zaplanowane trzy sparingi - 22, 23 i 24 sierpnia - z grupowym rywalem Czechami.

 

Zobacz także: Siatkarski mistrz Europy w Bełchatowie! Serb zamknął skład PGE Skry


- Sparingi są bardzo potrzebne - podkreślił Bąkiewicz. - Gra to jest zupełnie co innego, niż zajęcia we własnym gronie. Są inne obciążenia, inny poziom stresu. Cieszymy się, że będziemy mogli zagrać w tych pandemicznych czasach i sprawdzić różne warianty, nad którymi pracujemy od tygodni na zgrupowaniach.

Gospodarzem tegorocznych mistrzostw Europy U18 są Włochy. W pierwszej grupie, oprócz reprezentacji Włoch - gospodarza zagra jeszcze Turcja, Belgia, Bułgaria, Słowacja oraz Finlandia. W drugiej grupie rywalizować będą Czechy, Rosja, Francja, Niemcy, Białoruś oraz Polska.

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do półfinałów i powalczą o medale. Zespoły z trzeciego i czwartego miejsca będą rozgrywać mecze o lokaty 5-8. Tytułu wywalczonego przed dwoma laty bronić będzie reprezentacja Niemiec. Drugie miejsce zajęły Czechy, a trzecie Włochy.

 

W czasie losowania, które odbyło się w piątek gospodarz (Włochy) trafił automatycznie na pierwsze miejsce w grupie I, a najwyżej sklasyfikowani w europejskim rankingu Czesi na miejsce pierwsze w grupie II. Pozostałe zespoły rozmieszczono w koszykach według europejskiego rankingu.

agb, Polsat Sport, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie