PGE Ekstraliga: Remis w meczu Betard Sparta – Włókniarz

Żużel
PGE Ekstraliga: Remis w meczu Betard Sparta – Włókniarz
fot. Cyfrasport
Żużlowcy Betard Sparty Wrocław.

W meczu 10. kolejki PGE Ekstraligi żużlowej Betard Sparta Wrocław – Eltrox Włókniarz Częstochowa padł remis 45:45. Punkt bonusowy zgarnęła ekipa Włókniarza, która zdecydowanie wygrała pierwszy mecz.

Kibice na Stadionie Olimpijskim w pierwszych biegach nie mogli narzekać na brak emocji. Najpierw Maciej Janowski do ostatnich metrów walczył o jeden punkt z Fredrikiem Lindgrenem, kilka chwil później młodzieżowcy gości spod taśmy wyszli na podwójne prowadzenie, ale wrocławianie zdołali odwrócić wynik na 4:2, a następnie Tai Woffinden walczył o zwycięstwo z Pawłem Przedpełskim, a został wyprzedzony przez Jasona Doyle’a. To wszystko działo się zaledwie w trzech pierwszych biegach i było wówczas 9:9.

 

Druga seria nie obfitowała już w tyle mijanek, ale ponieważ wynik był remisowy, spotkanie trzymało w napięciu. Dopiero w wyścigu siódmym przełamali się wrocławianie zwyciężając 5:1 i odskakując na 23:19. Chwilę wcześniej doszło jednak do kontrowersji. Spod taśmy na podwójne prowadzenie wyszli goście, ale sędzia dopatrzył się przewinienia Doyle’a, który miał „ukraść start”. W powtórce górą byli Spartanie i później już do końca spotkania nie oddali prowadzenia.

 

Zobacz także: PGE Ekstraliga: Bez niespodzianki w meczu Stal – ROW

 

W 12. biegu menadżer Włókniarza Marek Cieślak, starając się ratować wynik, a było 36:30, dokonał aż dwóch zmian. Za Przedpełskiego posłał na tor Fredrika Lindgrena, a za Mateusza Świdnickiego Jakuba Miśkowiaka. Roszada przyniosła sukces, bo goście wygrali 4:2. Chwilę później przebudził się Maksym Drabik a Woffinden w walce o jeden punkt nie dał się wyprzedzić Lindgrenowi. Było 42:36 i wydawało się, że Sparta wygra już ten mecz.

 

Tak się nie stało, a duża w tym zasługa Cieślaka. Menadżer Włókniarza dokonał w biegach nominowanych kolejnej zmiany i dwa razy posłał na tor Madsena. Duńczyk najpierw był trzeci, ale w ostatniej gonitwie zwyciężył, mając za plecami Lindgrena. Podwójna wygrana nie dała zwycięstwa w całym spotkaniu, ale pozwoliła uratować remis – 45:45.

 

Betard Sparta Wrocław – Eltrox Włókniarz Częstochowa 45:45

 

Punkty:

 

Sparta: Maciej Janowski 11 (1,3,3,3,1), Chris Holder 9 (3,2,2,2,0), Tai Woffinden 9 (1,3,2,1,2), Maksym Drabik 7 (1,2,1,3,0), Gleb Czugunow 6 (3,2,1,0), Max Fricke 2 (0,1,-,1), Michał Curzytek 1 (1,0,0).

Włókniarz: Leon Madsen 12 (2,2,2,2,1,3), Fredrik Lindgren 11 (0,3,3,3,0,2), Jason Doyle 9 (2,1,1,2,3), Jakub Miśkowiak 9 (2,3,0,3,0,1), Paweł Przedpełski 4 (3,1,0,-), Rune Holta 0 (0,0,-,-), Mateusz Świdnicki 0 (0,0,-).

 

Najlepszy czas uzyskał Tai Woffinden (60,06) w biegu szóstym, co jest rekordem toru na Stadionie Olimpijskim. Sędzia: Piotr Lis (Lublin). Widzów: około 4,5 tys. Pierwszy mecz: Włókniarz – Sparta 53:37. Punkt bonusowy dla Włókniarza.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze