Ronnie O'Sullivan po raz szósty mistrzem świata w snookera

Inne
Ronnie O'Sullivan po raz szósty mistrzem świata w snookera
fot. PAP
Ronnie O'Sullivan ponownie najlepszym snookerzystą na świecie.

Ronnie O'Sullivan pokonał 18:8 Kyrena Wilsona w finale snookerowych mistrzostw świata. Legendarny Anglik sięgnął tym samym po raz szósty po najcenniejsze trofeum w snookerze.

Finałowe spotkanie przebiegało pod dyktando bardziej doświadczonego z zawodników. Dość powiedzieć, że ostatnia sesja trwała zaledwie jednego frejma. Tego wygrał O'Sullivan, kończąc spotkanie brejkiem w wysokości 96 punktów. Wcześniej "The Rocket" wbił jedną setkę, podobnie jak jego rywal.

 

Dla O'Sullivana to szósty triumf w najważniejszym turnieju. Wcześniej wygrał w latach 2001, 2004, 2008, 2012 i 2013. Anglik ma na swoim koncie także wielokrotne zwycięstwa w innych prestiżowych turniejach, jak The Masters czy UK Championship. Dla Wilsona awans do finału mistrzostw świata jest największym sukcesem w karierze. Wcześniej wygrał rankingowe turnieje, takie jak German Masters czy Paul Hunter Classic, ale tak daleko w mistrzostwach świata nigdy nie doszedł.

 

 

Znany z szybkiego stylu gry O'Sullivan jest ekspertem od wbijania brejków stupunktowych. Ma na swoim koncie 1062 podejścia, które kończyły się zdobyciem co najmniej stu punktów. 15 z nich to brejki maksymalne, czyli 147-punktowe. Przez lata był liderem światowego rankingu, a aktualnie zajmuje szóstą lokatę.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie