Kajakarstwo: Mistrzostwa Europy odwołane

Kajakarskie mistrzostwa Europy zostały odwołane z powodu koronawirusa.

Zaplanowane na 15-18 października w rumuńskim Bascov mistrzostwa Europy w kajakarstwie zostały odwołane - poinformowali organizatorzy. Głównym powodem są utrudnienia i restrykcje związane z podróżowaniem nałożone przez niektóre kraje w dobie pandemii koronawirusa.

Mistrzostwa Starego Kontynentu pierwotnie miały zostać rozegrane w dniach 4-7 czerwca, ale z powodu koronawirusa przełożono je na październik. W związku z wciąż trwającą pandemią niektóre kraje zaczęły ponownie wprowadzać restrykcje w podróżowaniu i przekraczaniu granic oraz obowiązkowe kwarantanny dla osób z innych państw. Organizatorzy uznali, że ta sytuacja może zagrozić sprawnemu przeprowadzeniu zawodów, które ostatecznie odwołano.

W Rumunii miały wystartować wszystkie polskie grupy z wyjątkiem kadry kobiet. W tej sytuacji jedynym międzynarodowym sprawdzianem w tym sezonie będzie Puchar Świata w Szegedzie, który zaplanowano na 24-27 września. Węgrzy niedawno potwierdzili termin imprezy. Z biało-czerwonych zainteresowani startem są tylko kajakarze.

Niedawno odbyły się kajakarskie mistrzostwa Polski w Poznaniu. Jednym z najbardziej emocjonujących momentów zawodów był sensacyjny finał w jedynce na 200 m kobiet podczas mistrzostw Polski w kajakarstwie w Poznaniu. Wicemistrzyni olimpijska Marta Walczykiewicz przegrała z Katarzyną Kołodziejczyk. Cztery złote medale wywalczył kanadyjkarz Wiktor Głazunow.