Liga Europy: Nokaut w półfinale! Inter zagra w finale

Inter zdobył aż cztery gole w drugiej połowie.

Inter Mediolan rozgromił Szachtara Donieck w meczu półfinałowym piłkarskiej Ligi Europy. Podopieczni Antonio Conte pokonali swoich rywali aż 5:0. W finale przeciwnikiem "Nerazzurri" będzie Sevilla FC.

Początek meczu był bardzo spokojny po obu stronach. Przez kilkanaście minut ani jedni, ani drudzy nie podejmowali odważniejszych ataków na bramkę rywala. Przełom nastąpił w 18. minucie. Wówczas bardzo źle piłkę ze swojego pola karnego wybił Andrij Piatow. Bramkarz Szachtara wyekspediował piłkę wprost pod nogi Nicolo Barelli. Włoch zszedł z piłką do skrzydła i posłał futbolówkę w "szesnastkę". Tam spod opieki obrońców oswobodził się Lautaro Martinez, który strzałem głową pokonał Piatowa.

Inter mógł podwyższyć na 2:0 w 26. minucie gry. Blisko trafienia był Danilo D'Ambrosio, lecz w tej sytuacji sędzia Szymon Marciniak i jego asystent dopatrzyli się ofsajdu. Do końca pierwszej części gry więcej czasu przy piłce utrzymywali sie podopieczni Luisa Castro. W 43. minucie z dystansu uderzał Marcos Antonio, ale piłka po jego strzale przeleciała tuż nad bramką Samira Handanovicia.

Polski arbiter doliczył do regulaminowego czasu pierwszej połowy jedną minutę. Po jej upłynięciu zaprosił zawodników na przerwę. W pierwszej odsłonie gracze obu zespołów oddali zaledwie po trzy strzały.

W drugą lepiej weszli podopieczni Antonio Conte. W 48. minucie przelobować Piatowa próbował Martinez, lecz doświadczony golkiper nie dał się nabrać na uderzenie doświadczonego Argentyńczyka. Trzy minuty później tuż obok słupka bramki Szachtara uderzał Romelu Lukaku. Wynik spotkania jednak nie uległ zmianie.

Świetną sytuację do wyrównania piłkarze Szachtara mieli w 62. minucie. Głową strzelał Junior Moraes, ale piłka po jego uderzeniu trafiła wprost w Handanovicia. Jak wiadomo, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Gracze z Doniecka przekonali się o tym na własnej skórze dwie minuty po szansie Moraesa.

Piłkarze "Nerazzurri" wywalczyli rzut rożny. Z narożnika boiska futbolówkę w "szesnastkę" zacentrował Marcel Brozović. W polu karnym najlepiej poradził sobie D'Ambrosio, który strzałem głową trafił do siatki.  Dziesięć minut później było już 3:0. Piłkę w środkowej strefie boiska piłkę stracił Taras Stepanenko. Chwilę później do futbolówki dopadł Martinez, który uderzył po ziemi obok interweniującego Piatowa. W tym momencie stało się jasne, że mecz jest już rozstrzygnięty.

Graczom z Mediolanu wciąż jednak było mało. W 78. minucie Martinez zagrał do znajdującego się w polu karnym Lukaku, który posłał piłkę w dolny bramki Szachtara. Belg dołożył kolejnego gola po indywidualnej akcji w 84. minucie gry. Tym samym ustalił wynik spotkania. W finale Inter spotka się z Sevillą, która wyeliminowała Manchester United.

Inter Mediolan - Szachtar Donieck 5:0 (1:0)

Bramki: Martinez 18, 74, D'Ambrosio 64, Lukaku 78, 84

Inter: Samir Handanović - Diego Godin, Stefan De Vrij, Alessandro Bastoni - Danilo D’Ambrosio (81' Victor Moses), Nicolo Barella, Marcelo Brozović (85' Stefano Sensi), Roberto Gagliardini, Ashley Young (66' Cristiano Biraghi) - Romelu Lukaku (85' Sebastiano Esposito), Lautaro Martinez (81' Christian Eriksen).

Szachtar: Andrij Piatow - Dodo, Serhij Krywcow, Dawit Choczolawa, Mykola Matwijenko - Marcos Antonio, Taras Stepanenko - Marlos (75' Jewhen Konoplianka), Alan Patrick (59' Manor Salomon), Taison - Junior Moraes.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.