Alessandro Chiappini: Musimy poprawić... wszystko!

Siatkówka
Alessandro Chiappini: Musimy poprawić... wszystko!
fot. Materiały prasowe
- Przed nami dużo pracy, ale mamy dużo pozytywnych spostrzeżeń - mówi trener siatkarek DPD Legionovii

DPD Legionovia jest w trakcie przedsezonowego okresu sparingowego. po dwóch meczach towarzyskich z Developresem Rzeszów wywiadu klubowym mediom udzielił trener Alessandro Chiappini. Szkoleniowiec przyznał, że z pierwszych gier jest zadowolony, ale do poprawienia jest w zasadzie wszystko.

Czy jest pan zadowolony ze sparingów z Developresem Rzeszów?

 

Alessandro Chiappini: To było pierwsze doświadczenie przed nowym sezonem i jesteśmy usatysfakcjonowani. Mamy nowe zawodniczki, to dla mnie ważne, żeby przyjrzeć się im w sytuacjach meczowych. Oczywiście, przed nami dużo pracy, ale mamy dużo pozytywnych spostrzeżeń.

 

Gospodynie zaprezentowały wysoką jakość, zwłaszcza w ataku i bloku. Co myśli Pan o ekipie z Rzeszowa?

 

Rzeszów to zespół z jasnym celem, jakim jest walka o złoty medal. Budują na bardzo solidnych podstawach. Starcia z takimi drużynami pomagają nam poprawiać własny poziom.

 

ZOBACZ TAKŻE: Były siatkarz Vervy Warszawa zrezygnował z gry w reprezentacji!

 

Porozmawiajmy o Pańskim zespole. Póki co w sparingach nie gra Olivia Różański, jak się ma nowa przyjmująca Legionovii?

 

Olivia pracuje nad tym, by jak najszybciej wrócić do gry, niestety jeszcze nie może atakować, więc nie możemy pracować nad jej zgraniem z rozgrywającą i wdrożeniem w nasz system ataku, ale wykorzystujemy tę sytuację do pracy nad innymi elementami. Mam nadzieję, że już niebawem będzie stuprocentowo gotowa do gry.

 

Które elementy gry były najmocniejszymi i najsłabszymi punktami DPD Legionovii w Rzeszowie?

 

Obecnie próbujemy ustabilizować naszą grę, być regularni i kontrolować liczbę błędów, poprawiając system. Generalnie, nadal musimy poprawić wszystko, ale jestem optymistą!

 

ZOBACZ TAKŻE: Starcie mistrzów. Superpuchar Polski siatkarzy w nowej formule

 

Czego oczekuje Pan od nadchodzących spotkań towarzyskich z Chemikiem, Radomką i Jokerem?

 

Przed nami cztery sparingi w krótkim czasie. Oczekuję od zespołu poprawy komunikacji na boisku i wzajemnego zrozumienia zawodniczek w ramach systemu gry. Wykonujemy fantastyczną robotę jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne i dziewczyny stają się lepsze i lepsze. Oczywiście, w tym momencie brakuje w tym regularności i trudno porównywać ich występy dzień po dniu. Przed nami kolejne cele techniczne i taktyczne, abyśmy byli gotowi na start sezonu.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze