PKO BP Ekstraklasa: 11100 kibiców będzie mogło oglądać mecze Lechii Gdańsk

Piłka nożna
PKO BP Ekstraklasa: 11100 kibiców będzie mogło oglądać mecze Lechii Gdańsk
fot. Cyfrasport
Mecze Lechii Gdańsk będzie mogło maksymalnie oglądać 11100 kibiców.

Lechia Gdańsk zdecydowała się ograniczyć w rundzie jesiennej piłkarskiej ekstraklasy liczbę miejsc na trybunach. Zarząd klubu postanowił nie otwierać górnego tarasu Stadionu Energa Gdańsk, a to oznacza, że mecze biało-zielonych będzie mogło maksymalnie oglądać 11100 kibiców.

W poprzednim sezonie ekstraklasy kibice wrócili na trybuny w 31. kolejce - w każdym sektorze można było zająć maksymalnie 25 procent miejsc z zachowaniem wymaganych odstępów. Mecz Lechii w 32. serii w Gdańsku z Piastem Gliwice mogło obejrzeć 9272 widzów, ale ostatecznie na stadionie pojawiło się 3967 osób.

 

Frekwencja w kolejnych spotkaniach wyniosła 4768 (Cracovia) i 5747 (Legia Warszawa). W tych meczach, co generuje dodatkowe koszty, otworzone zostały wszystkie trybuny Stadionu Energa Gdańsk, którego pojemność wynosi blisko 40 tys.

 

Zobacz także: Pozytywny wynik testu na koronawirusa u piłkarza Legii Warszawa

 

W tym sezonie obiekty mogą być wypełnione w połowie, jednak w Lechii, mając na uwadze dotychczasowe doświadczenia, zdecydowano się ograniczyć w rundzie jesiennej liczbę kibiców na trybunach.

 

Zarząd klubu postanowił nie otwierać górnego tarasu stadionu. „Oznacza to, że maksymalna liczba dostępnych miejsc na meczach rundy jesiennej wynosić będzie 11100 minus dodatkowe wyłączenia związane z organizacją spotkań w obowiązującym reżimie sanitarnym” – wyjaśniono w klubowym komunikacie.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie