FIFA 21: Nowości w trybie FUT

E-sport
FIFA 21: Nowości w trybie FUT
fot. EA Sport
Jakie zmiany czekają nas w trybie FUT w FIFA 21?

FIFA Ultimate Team to jeden z najbardziej popularnych trybów flagowej produkcji studia Electronic Arts. W tym roku na graczy będzie czekać wiele nowości, które mają stanowić nie tyle odświeżenie już dostępnych mechanizmów, co wprowadzenie szeregu innowacji. Czym zaskoczy nas tryb FUT w FIFA 21?

Tryb kooperacji

 

Po pierwsze, twórcy mają otworzyć FIFA Ultimate Team na społeczność. Od tego roku to gracze będą mogli łączyć siły w trybie współpracy. Za pomocą przycisku RT/R2 będzie można zaprosić znajomego do pokoju, w którym osoba zapraszająca będzie kapitanem i to jej składem rozgrywany będzie następnie mecz. Jeżeli taka osoba nie będzie już miała do rozegrania spotkań rankingowych, to w tym przypadku nikt nie otrzyma punktów rankingowych. Rywale będą zaś dobierani na podstawie rankingu przywódcy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zabójcze statystyki Lewandowskiego w FIFA 21! Polak w TOP 5?

 

Community Evens oraz Team Events

 

W poprzedniej edycji nowością były nagrody sezonowe, które gracze otrzymywali za wykonywanie poszczególnych wyzwań. W FIFA 21 będziemy mogli wypełniać je nie tylko samemu, ale z całą społecznością, a do tego będą one miały związek z aktualnymi wydarzeniami na światowej scenie piłkarskiej. W przypadku zrealizowania zadania i zgromadzenia określonej liczby punktów doświadczenia przez community, zostaniemy nagrodzeni takimi przedmiotami jak: herby, piłki czy oprawy meczowe. W przypadku Team Events będziemy opowiadali się po stronie jednej z drużyn - w zapowiedzi ich kapitanami byli Erling Braut Haaland i Joao Felix.

 

Stadiony w trybie FIFA Ultimate Team

 

Oprócz standardowych stadionów, które znajdą się w FIFA 21 w trybie FUT będziemy mogli odblokować nowe obiekty zaprojektowane przez twórców. Co więcej, będą one podlegały personalizacji, obejmującej takie aspekty jak oprawy, przyśpiewki kibiców czy kolor boiskowych linii. W wyznaczonych miejscach okalających boisko będzie zaś można umieszczać zdobyte przez naszą drużynę trofea.

 

Zmiany w systemie statystyk TOTW

 

Wraz z FIFA 21 karty specjalne mają w większym stopniu bazować na wydarzeniach z prawdziwych boisk. W trailerze przygotowanym przez Electronic Arts widzimy, jak Tren Alexander-Arnold strzela gola z rzutu wolnego i właśnie statystyka wykonywania tego stałego fragmentu gry zostaje natychmiast zwiększona na jego karcie.

 

Division Rivals

 

Zmiany dosięgną też tryb Division Rivals. Do rozegrania będziemy mieli 30 meczów rankingowych tygodniowo, które będą się liczyły do rankingu i to za nie będziemy otrzymywali następnie nagrody adekwatne do liczby wygranych. Po rozegraniu 30 gier nadal będziemy mogli przystępować do kolejnych, jednak nie będą już one wpływać na otrzymywane przez nas przedmioty, ale będziemy mogli za ich pomocą realizować poszczególne wyzwania. Nadal będziemy musieli rozegrać pięć meczów eliminacyjnych. Za awans do poszczególnych dywizji otrzymamy zaś jednorazową premię w postaci monet.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jakie nowe stadiony i licencje ligowe zobaczymy w FIFA 21?

 

TOP200 zamiast TOP100

 

W grze zamiast TOP100 pojawi się TOP200, co ma na celu pomóc graczom, którzy regularnie odnoszą po 27 zwycięstw, jednak ze względu na mniejszą liczbę punktów rankingowych nie znajdują miejsca w lepiej nagradzanym rankingu. Po menu trybu FUT będziemy poruszali się prawym analogiem, a do tego będziemy mogli podpiąć do niego określone zadanie. Z gry mają też zostać usunięte karty kondycji.

 

Oglądaj w akcji najlepszych esportowców na świecie. Śledź polskie i międzynarodowe rozgrywki w League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive czy FIFA 20. Dowiedz się więcej dzięki programom, w którym eksperci rozłożą na czynniki pierwsze wszystkie najważniejsze wydarzenia ze świata esportu. Bądź na bieżąco z nowinkami technologicznymi, dzięki rzetelnym recenzjom sprzętu i gadżetów. Baw się, oglądając programy rozrywkowe z gwiazdami internetu, kultowe seriale anime, czy talk-show z udziałem twórców gier. Włącz Polsat Games i zobacz, co jest grane!

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze