Liga Mistrzów: Angel di Maria show! Argentyńczyk prześladował obrońców RB Lipsk (WIDEO)

Dzięki Angelowi di Marii PSG zagra w finale Ligi Mistrzów

Angel di Maria nie zagrał z Atalantą Bergamo z powodu zawieszenia za kartki. Wrócił jednak do składu Paris Saint-Germain na mecz z RB Lipsk i walnie przyczynił się do zwycięstwa z niemieckim zespołem. Zdobył bramkę i dwukrotnie asystował swoim kolegom, dzięki czemu został wybrany zawodnikiem meczu.

Show di Marii rozpoczął się od asysty z rzutu wolnego, kiedy jego dośrodkowanie znalazło Marquinhosa, który w 12. minucie strzałem głową otworzył wynik meczu.

Di Maria ponownie dał o sobie znać w 42. minucie meczu. Bramkarz Lipska popełnił błąd przy wyprowadzaniu piłki, która wpadła pod nogi piłkarza PSG. Stamtąd trafiła do Neymara, który cudownie dograł piętą do di Marii, a Argentyńczyk pewnie podwyższył wynik spotkania do 2:0.

Choć to Neymar i Kylian Mbappe są największymi gwiazdami w zespole paryżan, wtorkowe spotkanie należało do byłego zawodnika Realu Madryt. W 55. minucie meczu błąd popełnił obrońca Lipska - Nordi Mukiele. Francuz przewrócił się w bocznym sektorze boiska, do piłki doszedł di Maria, który precyzyjnie dośrodkował na głowę Juana Bernata. Hiszpan się nie pomylił i ustalił wynik spotkania na 3:0. Gol został zdobyty w atmosferze kontrowersji. Sędzia nie uznał, że wystąpiło przewinienie przy upadku Mukiele, a leżący piłkarz wyznaczył linię spalonego, w której zmieścił się strzelec gola.

Argentyńczyk mógł zaliczyć kolejną asystę w 70. minucie spotkania, kiedy to dalekim podaniem dograł do Mbappe, jednak Francuz nie oddał czystego strzału na bramkę Lipska. Podobnie było parę minut później, ale próba Leandro Paredesa została obroniona przez bramkarza RB. Pod koniec spotkania di Maria oddał groźny strzał z rzutu wolnego, ale na Péter Gulácsi był na posterunku.

Przez cały mecz Argentyńczyk regulował tempo gry swojego zespołu. Wykreował pięć sytuacji bramkowych, z czego dwie zakończyły się golem. Od czasu swojego debiutu w Champions League Argentyńczyk zdobył 27 asyst. W ciągu 13 lat jedynie Lionel Messi i Cristiano Ronaldo dogrywali częściej w tych rozgrywkach.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.