Liga Mistrzów: Bayern w finale! Lewandowski ustalił wynik meczu

Bayern Monachium zagra w finale Ligi Mistrzów.

Bayern Monachium będzie rywalem Paris Saint-Germain w finale piłkarskiej Ligi Mistrzów. Podopieczni Hansiego Flicka pewnie pokonali 3:0 w meczu półfinałowym Olympique Lyon. Dwie bramki dla ekipy Bawarczyków zdobył Serge Gnabry, natomiast w drugiej połowie Francuzów dobił Robert Lewandowski.

Spotkanie mogło się fantastycznie rozpocząć dla piłkarzy z Lyonu. W 4. minucie sytuację "sam na sam" z Manuelem Neuerem miał Memphis Depay. Holender minął bramkarza Bayernu, ale piłka po jego uderzeniu wylądowała w bocznej siatce. Z kolei Bawarczycy pierwszy raz zaatakowali w 10. minucie, lecz Leon Goretzka nie trafił czysto w piłkę w polu karnym.

Później doskonałą szansę do zdobycia gola mieli ponownie piłkarze z Francji. Karl Toko Ekambi wygrał pojedynek biegowy z Alphonso Daviesem, wywalczył sobie pozycję strzelecką i oddał strzał na bramkę Neuera. Piłka trafiła w słupek. Było to drugie bardzo poważne ostrzeżenie dla graczy z Monachium.

Reakcja "Die Roten" była wzorowa. W 18. minucie Thiago Alcantara zagrał do Serge'a Gnabry'ego, który zszedł z prawego skrzydła na lewą nogę i uderzył w samo okienko bramki Anthony'ego Lopesa. Portugalski bramkarz był bez szans. Bayern wyszedł na prowadzenie, mimo że to Lyon w pierwszej fazie meczu stwarzał sobie lepsze sytuacje.

Po zdobyciu gola podopieczni Hansiego Flicka zaczęli kontrolować grę. W 33. minucie przyniosło to skutek w postaci drugiego gola. Lewą stroną boiska popędził Davies. Kanadyjczyk zagrał po ziemi w pole karne w stronę Roberta Lewandowskiego. Polak jednak nie trafił dobrze w piłkę, lecz w pobliżu był Gnabry, który z odległości kilku metrów od bramki posłał piłkę do siatki.

Do końca pierwszej części gry wynik się nie zmienił. Mistrzowie Niemiec zeszli na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

Na początku drugiej odsłony piłkarze Bayernu byli blisko podwyższenia prowadzenia. W 51. minucie oko w oko z Lopesem stanął Ivan Perisić, lecz Chorwat uderzył wprost w golkipera Lyonu. Cztery minuty później okazję na zdobycie gola kontaktowego mieli zawodnicy trenera Garcii. Głową uderzał Marcelo, lecz ze strzałem byłego gracza Wisły Kraków poradził sobie Neuer.

W 58. minucie drugą szansę w tym meczu zmarnował Ekambi. Kameruńczyk przejął piłkę w polu karnym i oddał strzał, który jednak w świetnym stylu obronił bramkarz Bayernu. To była już kolejna niewykorzystana sytuacja przez ekipę z Lyonu w tym meczu.

Na 15 minut przed końcem regulaminowego czasu gry na boisku pojawił się Philippe Coutinho. Trzy minuty po wejściu na plac gry gry oddał groźny strzał, który minął słupek bramki OL. Chwilę później udało mu się trafić do siatki, lecz tym razem sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

Wynik meczu ustalił w 88. minucie gry Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski wykorzystał dośrodkowanie Joshuy Kimmicha i strzałem głową skierował piłkę do siatki. Był to jego piętnasty gol w tej edycji Champions League. W finale Bayern zmierzy się z Paris Saint-Germian. Paryżanie w pierwszym półfinale wyeliminowali RB Lipsk.

Olympique Lyon - Bayern Monachium 0:3 (0:2)

Bramki: Gnabry 18, 33, Lewandowski 88

Lyon: Lopes - Denayer, Marcelo, Marcal (73. Cherki) – Dubois (67. Tete), Caqueret, Bruno Guimaraes (46. Mendes), Aouar, Cornet – Depay (58. Moussa Dembele), Toko Ekambi (67. Reine-Adalaide)

Bayern: Neuer - Kimmich, Boateng (46. Sule), Alaba, Davies - Thiago (82. Alcantara), Goretzka (82. Pavard) – Gnabry (75. Coutinho), Muller, Perisic (63. Koman) - Lewandowski

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.