Liga Mistrzów: Poznaliśmy kolejnego rywala Legii! Wielki powrót trenera na Łazienkowską

Henning Berg powróci na Łazienkowską.

Omonia Nikozja będzie rywalem Legii Warszawa w drugiej rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Mistrz Cypru pokonał po dogrywce 1:0 Ararat-Armenia. Co ciekawe, trenerem Omonii jest dobrze znany warszawskim kibicom Henning Berg.

Spotkanie Omonii z Araratem nie rozstrzygnęło się w regulaminowym czasie gry. Po 90 minutach na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Do wyłonienia drużyny, która zagra w następnej rundzie konieczna była dogrywka. W 94. minucie piłkarze Berga wyszli na prowadzenie po golu Thiago Ferreiry Dos Santosa. Chwilę później jeden z zawodników mistrza Armenii obejrzał czerwoną kartkę. Mistrz Cypru bez problemów utrzymał korzystny rezultat do końca meczu.

Omonia Nikozja została mistrzem Cypru w przedwcześnie zakończonym przez pandemię sezonie 2019/2020. W ligowej tabeli gracze z cypryjskiej stolicy wyprzedzili Anarthosis Famagusta oraz rywali zza miedzy, czyli APOEL Nikozja. Od czerwca 2019 roku szkoleniowcem Omonii jest Henning Berg. Norweg w przeszłości prowadził Legię. Były piłkarz m.in. Manchesteru United zasiadał na ławce trenerskiej "Wojskowych" w latach 2013-2015. W tym czasie sięgnął po mistrzostwo Polski i krajowy puchar. Z kolei asystentem Berga w Nikozji jest Kazimierz Sokołowski, który również pracował przy Łazienkowskiej.

Przypomnijmy, że Legia Warszawa awansowała do drugiej rundy eliminacji LM skromnie pokonując u siebie 1:0 Linfield. Starcie z Omonią Nikozja będzie z pewnością o wiele poważniejszym wyzwaniem niż drużyna mistrza Irlandii Północnej.

Spotkanie Legii z Omonią odbędzie się 26 sierpnia w Warszawie.