Maciej Muzaj trenuje z Vervą Warszawa Orlen Paliwa

Siatkówka
Maciej Muzaj trenuje z Vervą Warszawa Orlen Paliwa
fot. Adrian Komorowski / Verva Warszawa Orlen Paliwa
Maciej Muzaj przygotowuje się do wylotu do Rosji wraz z Vervą Warszawa Orlen Paliwa.

W treningach Vervy Warszawa Orlen Paliwa od kilku dni uczestniczy kolejny reprezentant Polski. Ze stołecznymi siatkarzami pracuje Maciej Muzaj, który czeka na wizę do Rosji i chce utrzymać formę.

– Nie mogę na razie przez sprawy formalne wyjechać do Rosji, a potrzebuję treningu. Odezwałem się więc do trenera Anastasiego, który zawsze pomaga swoim byłym zawodnikom. Andrea przyjął mnie z otwartymi rękami. Bardzo się z tego cieszę, bo w Warszawie zbudowano superdrużynę. Mogę dzięki temu potrenować na naprawdę wysokim poziomie – powiedział Maciej Muzaj.

Sentymentalny powrót

Atakujący reprezentacji Polski występował już w barwach stołecznego klubu. W kwietniu 2019 roku w ramach transferu medycznego dołączył do ONICO Warszawa i przyczynił się do wywalczenia wicemistrzostwa kraju. – Z Warszawy mam bardzo miłe wspomnienia. Miałem przyjemność grać tu przez kilka tygodni. Dostaliśmy się do finału PlusLigi, ale niestety nie udało nam się tam powalczyć. Pokazaliśmy jednak dobrą siatkówkę i cieszę się, że mogłem pomóc zespołowi – przypomniał.

 

 

Muzaj po wywalczeniu z warszawskim klubem srebrnego medalu PlusLigi przeniósł się do Rosji i zasilił szeregi Gazpromu-Jurga Surgut. Po roku na Syberii postanowił zmienić otoczenie. – Miałem ofertę z Vervy, ale zdecydowałem się pozostać w lidze rosyjskiej. Chcę sprawdzić się tam drugi rok z rzędu – stwierdził dwudziestosześciolatek. – Uważam, że rozegrałem dobry sezon i chciałbym to powtórzyć w Uralu Ufa. Superliga jest bardzo wymagająca nie tylko przez wysoki poziom sportowy. Mam też na myśli klimat, podróże i zmiany czasu, bo każdy wyjazdowy mecz się z tym wiąże. Czasem różnica czasu wynosi nawet kilka godzin – dodał.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dwie wielkie imprezy siatkarskie zostaną rozegrane w Polsce!

 

Jak Muzaj ocenia potencjał Vervy Warszawa Orlen Paliwa? – Nie miałem okazji oglądać innych drużyn w akcji. Ale obserwując to, co dzieje się na treningach w Vervie i mając na uwadze skład osobowy tej ekipy, wydaje mi się, że chłopaki dojdą do finału. O sile Vervy stanowią doświadczeni gracze i mistrzowie świata, którzy w połączeniu z młodymi, ambitnymi i głodnymi sukcesów siatkarzami, pod okiem tak dobrego trenera, będą z pewnością bić się o złoto – zakończył.

CM, vervawarszawa.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze