Chemik Police lepszy w sparingach od DPD Legionovii

W dwóch spotkaniach sparingowych pomiędzy DPD Legionovią Legionowo a Grupa Azoty Chemikiem Police lepsze okazały się policzanki. Zarówno w środowym, jak i w czwartkowym graniu nie zabrakło walki i ciekawych wymian.

W pierwsze spotkanie lepiej weszły przyjezdne. Trener Ferhat Akbas próbował przetestować wiele ustawień, stąd też pojawiło się sporo rotacji składem policzanek. W zasadzie w każdym z setów na parkiecie występowała inna szóstka. Tego dnia siatkarki z Polic znakomicie przyjmowały (65% pozytywnego), natomiast podopieczne Alessandro Chiappiniego popełniały proste błędy, przez co miały problem z odrabianiem strat. Dopiero w dalszej fazie seta gospodynie uspokoiły swoją grę.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Niby tylko sparing... 💙🤍❤️ #emotions

Post udostępniony przez DPD Legionovia Legionowo (@dpd_legionovia)

Najwięcej punktów zdobyła Martyna Łukasik (16), a z kolei Paulina Maj-Erwardt zapisała na koncie 100 procent pozytywnego przyjęcia (10/10).

19 sierpnia (środa)

Wygrywamy mecz sparingowy z DPD Legionovią 🤘🏻

Post udostępniony przez Grupa Azoty Chemik Police (@chemik_police)

DPD Legionovia Legionowo - Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (20:25, 25:21, 23:25, 23:25)

Drugiego dnia lepiej mecz rozpoczęły gospodynie i to one brylowały w inauguracyjnej partii, wygrywając 25:17. Od drugiego seta Chemik przejął inicjatywę i wygrał wszystkie kolejne partie. Po zakończeniu meczu w stosunku 1:3 w setach, trenerzy zdecydowali się na rozegranie dodatkowej odsłony w formie tie-breaka.

Najwięcej punktów w meczu zdobyła Jovana Brakocević-Canzian (18), a w przyjęciu dobrze spisała się Martyna Grajber (62% na 21 odbiorów).

20 sierpnia (czwartek)

Wygrywamy drugi sparing z Legionovią 👏🏻✌🏻

DPD Legionovia Legionowo - Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (25:17, 24:26, 23:25, 24:26, 11:15)