Kacper Gonciarz i Wojciech Grzyb w Treflu Gdańsk

Siatkówka
Kacper Gonciarz i Wojciech Grzyb w Treflu Gdańsk
Fot. Cyfrasport
Wojciech Grzyb powróci ze sportowej emerytury i wspomoże Trefl Gdańsk w towarzyskim turnieju.

Siatkarze Trefla Gdańsk pojadą w piątek na turniej towarzyski do Suwałk. W zespole zabraknie graczy, którzy mają koronawirusa. Wystąpią natomiast wypożyczony ze Ślepska Malow Suwałki Kacper Gonciarz i Wojciech Grzyb, który oficjalnie już zakończył karierę.

Pierwszy przypadek SARS-CoV-2 w Treflu wykryto w piątek 24 lipca, a drugi dwa dni później. W sumie w gdańskim zespole koronawirusa potwierdzono u 16 osób – 13 zawodników i trzech członków sztabu szkoleniowego.

 

Drużyna od razu zawiesiła treningi, ale trzech graczy, którzy od początku mieli ujemne wyniki, dwóch przyjmujących i atakujący, ćwiczyło indywidualnie. Tydzień temu dołączył do nich środkowy, a w środę w zajęciach uczestniczyło już pięciu zawodników. W czwartek kwarantannę zakończył kolejny środkowy.

 

- Nasza sytuacja nadal jest bardzo trudna. Mam jednak nadzieję, że w tym tygodniu zdecydowana większość zawodników dołączy do zespołu, żebyśmy od poniedziałku mogli wszyscy razem tak naprawdę jeszcze raz zacząć przygotowania. Do zwolnienia z kwarantanny wymagane są jednak dwa rezultaty ujemne, a często zdarzają się wyniki niejednoznaczne – powiedział trener Trefla Michał Winiarski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zawodnicy Trefla Gdańsk wracają do rywalizacji. W weekend rozegrają pierwsze sparingi

 

W piątek gdańszczanie wyjadą do Suwałk, gdzie wezmą udział w XI Memoriale Józefa Gajewskiego. W sobotę zmierzą się z pierwszoligowym BAS Białystok, a w niedzielę z Indykpolem AZS Olsztyn. Pierwotnie Trefl miał zagrać w sobotę z gospodarzami turnieju, jednak ze względu na problemy kadrowe rozgrywający Ślepska Malow Suwałki Kacper Gonciarz wesprze w sobotę gdańską drużynę i tego samego dnia wystąpi w spotkaniu swojego zespołu z Cerrad Enea Czarnymi Radom.

 

- Z rozgrywających mamy bardzo młodego gracza z juniorów, którego nie chciałbym narażać na zbędną presję już na samym początku przygotowań, dlatego zwróciłem się z prośbą o wsparcie do ekipy z Suwałk. Cieszę się, że trener Andrzej Kowal wyraził zgodę, aby dołączył do nas Gonciarz. W tej trudnej sytuacji gospodarze wyciągnęli do nas pomocną dłoń – podkreślił Winiarski.

 

Do Suwałk pojedzie pięciu zawodników pierwszej drużyny oraz czterech juniorów, którzy trenują z seniorami od poniedziałku.

 

- Dołączył do nas też środkowy Wojciech Grzyb. Można powiedzieć, że z emerytury, bo przecież zakończył karierę. We wtorek odbył z nami pierwszy trening, prezentuje się bardzo dobrze i także wesprze nas na boisku. Podczas tej imprezy chcemy poczuć smak rywalizacji, nacieszyć się siatkówką sześć na sześć i w pewnym sensie realizować to, co sobie założyliśmy przed sezonem. Mecze w Suwałkach od początku były dla nas bardzo ważne, ponieważ był to pierwszy turniej, w którym mieliśmy zagrać – podsumował trener Trefla.

 

Transmisja XI Memoriału Józefa Gajewskiego od 21 do 23 sierpnia w Polsacie Sport.

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze