Liga Mistrzów: Który gol był najpiękniejszy w półfinałach? (SONDA)

Z sześciu półfinałowych goli jedno trafienie zanotował Robert Lewandowski.

Wtorek oraz środa stały pod znakiem półfinałowych starć w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W obu meczach doszło do rywalizacji niemiecko-francuskiej i taki też będzie finał Champions League. Paris Saint-Germain zmierzy się z Bayernem Monachium. Jedni i drudzy awansowali po pewnych zwycięstwach 3:0. Który gol był najpiękniejszy? Zapraszamy do głosowania!

Jako pierwsi na murawę w Lizbonie wybiegli piłkarze RB Lipsk i Paris Saint-Germain. W tej parze zdecydowanym faworytem był przedstawiciel Ligue 1, który nie rozczarował swoich fanów i pokonał jedną z rewelacji rozgrywek.

1. Marquinhos (RB Lipsk - PSG 0:1)

Wynik już w 13. minucie otworzył Marquinhos, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Angela Di Marii i strzałem głową pokonał Petera Gulacsiego.

2. Angel Di Maria (RB Lipsk - PSG 0:2)

Jeszcze przed przerwą rezultat podwyższył Di Maria. Wszystko zaczęło się od fatalnego w skutkach nieporozumienia pomiędzy bramkarzem RB Lipsk a linią defensywy. Szybki przechwyt futbolówki PSG umożliwił im wyprowadzenie kontrataku, który sfinalizował z najbliższej odległości reprezentant Argentyny.

3. Juan Bernat (RB Lipsk - PSG 0:3)

Nagroda dla piłkarza meczu z pewnością zasłużenie trafiła do rąk Di Marii, który w 57. minucie do asysty i gola dorzucił kolejne kluczowe podanie. Tym razem jego dośrodkowanie na bramkę głową zamienił Juan Bernat, ustalając wynik na 3:0 dla PSG.

4. Serge Gnabry (Olympique Lyon - Bayern Monachium 0:1)

Dzień później byliśmy świadkami drugiego półfinału, w którym - analogicznie, to reprezentant Bundesligi był zdecydowanym faworytem. Bayern Monachium, mimo kłopotów na początku spotkania, z biegiem czasu przejął inicjatywę, a w 18. minucie kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Serge Gnabry. Trafienie Niemca to z pewnością mocny kandydat w naszej sondzie.

5. Serge Gnabry (Olympique Lyon - Bayern Monachium 0:2)

25-latek po kwadransie gry miał już na swoim koncie dublet. I tutaj śmiało należy pokusić się o stwierdzenie, że to Robert Lewandowski powinien wpisać się na listę strzelców. Kapitan naszej kadry nie trafił jednak czysto w piłkę i z najbliższej odległości wyręczył go właśnie Gnabry.

6. Robert Lewandowski (Olympique Lyon - Bayern Monachium 0:3)

Bayern w samej końcówce przypieczętował awans do finału trzecim golem, tym razem już autorem bramki okazał się Lewandowski, który wykorzystał dośrodkowanie Joshuy Kimmicha i drugi raz podczas turnieju w Lizbonie zanotował trafienie głową.

Dwa mecze, sześć goli, w obu przypadkach faworyci wygrali 3:0 i już w niedzielę zmierzą się ze sobą w finale. Zanim jednak do tego dojdzie, zapraszamy do wyboru najpiękniejszego półfinałowego gola, licząc jednocześnie, że piękne trafienia będziemy oglądać także w rywalizacji PSG - Bayern.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.