Perugia ma nowego kapitana! "Jesteś duszą tego zespołu"

Siatkówka
Perugia ma nowego kapitana! "Jesteś duszą tego zespołu"
fot. Cyfrasport
Aleksandar Atanasijević będzie pełnił funkcję kapitana w zespole z Perugii.

W ostatnich latach funkcję kapitana w ekipie Sir Safety Conad Perugia pełnił Luciano de Cecco. Po rozstaniu Argentyńczyka z klubem nadszedł czas, by poszukać godnego następcy. Został nim Aleksandar Atanasijević.

De Cecco występował w barwach Perugii od 2014 roku. Atanasijević zasilił szeregi zespołu wcześniej, bo w roku 2013. Przeniósł się do Włoch z PGE Skry Bełchatów, gdzie rozwijał umiejętności rywalizując o miejsce w składzie z Mariuszem Wlazłym.

 

Świętował ze swoim aktualnym klubem wiele sukcesów, jak mistrzostwo Włoch, trzy srebrne oraz brązowy medal krajowego czempionatu. Dwukrotnie wywalczył też Puchar i Superpuchar Włoch. Nie można mu więc zarzucić, że nie zasłużył na nobilitację. Serb skradł serca kibiców i włodarzy Perugii. Doskonale pokazuje to wpis, jaki pojawił się na Twitterze klubu.

 

"Przybyłeś do Perugii bardzo młodo, dorastałeś z nami. Cierpiałeś i świętowałeś z nami, zawsze oddawałeś całe serce dla naszych barw. Jesteś duszą zespołu, jesteś naszym kapitanem!" - napisano.

 

 

Serb jest ogromną wartością dla drużyny nie tylko pod względem sportowym. Oddaje się również w pełni zespołowi poza boiskiem. - Jest główną postacią drużyny nie tylko na boisku, ale także w szatni, w autokarze i podczas posiłków. Jest w Perugii od wielu lat, a to będzie dla niego nowe wyzwanie. Ma charakter lidera, więc będzie znakomitym kapitanem - powiedział trener Vital Heynen.

 

Poprzedni sezon ligi włoskiej nie został dokończony ze względu na pandemię koronawirusa. Podopieczni belgijskiego szkoleniowca w momencie przerwania zajmowali trzecie miejsce za ekipami Cucine Lube Civitanova i Leo Shoes Modena.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie