Premier League: Ogłoszono terminarz nowego sezonu. Na początek rozgrywek Klich zagra z Liverpoolem

Piłka nożna
Premier League: Ogłoszono terminarz nowego sezonu. Na początek rozgrywek Klich zagra z Liverpoolem
fot. PAP

Premier League oficjalnie ogłosiła terminarz rozgrywek 2020/21. Broniący mistrzostwa Liverpool podejmie w pierwszej rundzie zespół Mateusza Klicha - Leeds United.

W poprzednim sezonie Liverpool wywalczył pierwsze od 30 lat mistrzostwo Anglii. "Pawiom" natomiast udało się wrócić do najwyższej klasy po 16 latach. Ich spotkanie odbędzie się 12 września na Anfield.

 

 

Również 12 września West Ham United Łukasza Fabiańskiego podejmie Newcastle United, a Southampton Jana Bednarka zagra na wyjeździe z Crystal Palace.

 

Kolonia polskich piłkarzy w Premier League powiększyła się nie tylko o Klicha, ale również o Kamila Grosickiego, którego zespół - West Bromwich Albion - także awansował do ekstraklasy. WBA na inaugurację podejmie Leicester City.

 

W pierwszej kolejce ogłoszonego w czwartek terminarza na pewno nie odbędą się dwa mecze: Burnley - Manchester United i Manchester City - Aston Villa. Wszystko dlatego, że dopiero kilka dni temu ekipy z Manchesteru zakończyły rywalizację w europejskich pucharach, a przed nowym sezonem muszą mieć minimum 30 dni przerwy.

PS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze