Zawodnicy Trefla Gdańsk wracają do rywalizacji. W weekend rozegrają pierwsze sparingi

Siatkówka
Zawodnicy Trefla Gdańsk wracają do rywalizacji. W weekend rozegrają pierwsze sparingi
fot. Cyfrasport
Zawodnicy Trefla Gdańsk wracają do gry. W weekend rozegrają pierwsze sparingi.

Choć zespół Trefla Gdańsk nie wrócił jeszcze do treningów w pełnym składzie, drużyna w piątek udaje się do Suwałk na pierwsze mecze sparingowe. Siatkarze pierwszej drużyny będą wsparci graczami zespołu juniorskiego Trefla, a w składzie na mecze znajdzie się także były kapitan zespołu Wojciech Grzyb.

Sytuacja związana jest z zakażeniami koronawirusem w zespole i zdecydowanie wolniejszym niż się spodziewano wychodzeniem z kwarantanny i powrotem do normalnego okresu przygotowawczego.

 

– Sytuacja u nas nadal jest bardzo trudna. Mam jednak nadzieję, że w tym tygodniu już zdecydowana większość zawodników będzie mogła dołączyć do zespołu, tak żebyśmy od przyszłego tygodnia mogli wszyscy razem rozpocząć przygotowania. W Suwałkach chcemy poczuć smak rywalizacji, nacieszyć się siatkówką sześć na sześć i w pewnym sensie też realizować to, co sobie założyliśmy przed sezonem - mówił trener Trefla Michał Winiarski.

 

Zobacz także: ZAKSA błyszczy przed rozpoczęciem sezonu! Wysokie sparingowe zwycięstwo nad GieKSą

 

Okres przygotowawczy Trefla Gdańsk do sezonu 2020/2021 został zawieszony 24 lipca po wykryciu w drużynie pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem. Najpierw treningi zostały wstrzymane dla wszystkich graczy, a następnie do pracy indywidualnej wróciło trzech zawodników z ujemnymi wynikami testów na obecność SARS-CoV-2. Obecnie z pierwszej drużyny trenuje pięciu zawodników, jednak z dnia na dzień do klubu dociera coraz więcej pozytywnych informacji o ujemnych wynikach badań kontrolnych u kolejnych graczy.

 

- Sytuacja u nas nadal jest bardzo trudna. Obecnie mamy czterech zawodników z pierwszej drużyny, którzy trenują już normalnie cały tydzień. Trzech z nich, którzy mieli od początku ujemne wyniki testów na obecność SARS-CoV-2, przez zdecydowaną większość czasu skupiało się na pracy indywidualnej. Dosłownie wczoraj doszedł do nas kolejny zawodnik zwolniony z kwarantanny, otrzymujemy też pozytywne informacje o negatywnych wynikach badań kontrolnych u następnych graczy, jednak do zwolnienia z kwarantanny wymagane są dwa rezultaty ujemne, a często zdarzają się wyniki niejednoznaczne. Mam jednak ogromną nadzieję, że w tym tygodniu już zdecydowana większość zawodników będzie mogła dołączyć do zespołu, tak żebyśmy od przyszłego tygodnia mogli wszyscy razem tak naprawdę jeszcze raz zacząć przygotowania – informował Winiarski.

 

Zobacz także: Jubileuszowy Turniej PGE Skry Bełchatów. Terminarz i plan transmisji

 

Mimo trudnej sytuacji zespół udaje się w piątek do Suwałk, gdzie rozegra mecze sparingowe w ramach XI Memoriału Józefa Gajewskiego. W składzie na te mecze na pewno znajdzie się pięciu zawodników pierwszej drużyny, czterech graczy z juniorskiej drużyny Trefla, a także Wojciech Grzyb, który mimo iż zakończył już karierę, także wspiera zespół w tym trudnym czasie. Winiarski podkreślił, że w Suwałkach zawodnicy będą mogli poczuć smak rywalizacji i nacieszyć się siatkówką sześć na sześć. 

 

- Dla tych trzech zawodników, którzy byli niemal cały czas w treningu, czyli dwóch przyjmujących i jednego atakującego, a także środkowego, który dołączył tydzień temu, te mecze sparingowe są pierwszą okazją w tym sezonie, by poczuć chociaż trochę rywalizacji. Nie udało nam się niestety wystartować na plaży, cieszę się, że teraz mamy okazję zagrać w turnieju. Podczas tych meczów sparingowych chcemy poczuć smak rywalizacji, nacieszyć się siatkówką sześć na sześć i w pewnym sensie też realizować to, co sobie założyliśmy przed sezonem. Mecze w Suwałkach od początku były dla nas bardzo ważne, ponieważ był to pierwszy turniej, w którym mieliśmy brać udział – dodał szkoleniowiec.

 

Trefl w Suwałkach zmierzy się w sobotę o godz. 15 z pierwszoligowym BAS-em Białystok oraz w niedzielę o godz. 17:30 z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Pierwotnie gdańszczanie mieli w sobotę rywalizować o godz. 20 z gospodarzami, jednak ze względu na problemy kadrowe, rozgrywający Ślepska Malow Suwałki Kacper Gonciarz wesprze w sobotę „gdańskie lwy” i zagra i w meczu Trefla z białostoczanami o godz. 15 i w spotkaniu swojego zespołu z Cerradem Eneą Czarnymi Radom o godz. 20. 

 

Obydwa mecze sparingowe Trefla będą transmitowane w Polsacie Sport.

agb, Polsat Sport, treflgdansk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie