Azoty Puławy w drugiej rundzie eliminacji w Lidze Europy

Piłka ręczna
Azoty Puławy w drugiej rundzie eliminacji w Lidze Europy
Fot. PAP
Piłkarze ręczni Azotów Puławy mecze w Lidze Europy rozpoczną od drugiej rundy kwalifikacyjnej.

Piłkarze ręczni Azotów Puławy swoje mecze w Lidze Europy rozpoczną od drugiej rundy kwalifikacyjnej, bo norweski Haslum, z którym puławianie mieli grać w pierwszej rundzie, wycofał się z tych rozgrywek.

Podobnie jak Haslum z Ligi Europy wycofał się też inny klub norweski OIF Arendal, dzięki czemu w drugiej rundzie jest IFK Kristianstad ze Szwecji. Mecze pierwszej rundy kwalifikacyjnej zaplanowano na 29 lub 30 sierpnia oraz 5 lub 6 września.

 

ZOBACZ TAKŻE: PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych: Mistrz Polski sięga po talent z Nigerii.

 

Restrykcje władz Norwegii spowodowane pandemią koronawirusa stają się coraz bardziej uciążliwe i ostatecznie uniemożliwiły organizację spotkań z udziałem zespołów norweskich. Od pewnego czasu, kluby wspólnie z władzami EHF starały się znaleźć skuteczne rozwiązanie, rozważano możliwość gry na neutralnym terenie, albo dwukrotnie m.in. w Puławach. Każda jednak z tych opcji wiązałaby się z koniecznością odbycia dwutygodniowej kwarantanny dla całego zespołu. W związku z tym zarówno Haslum, jak i Arendal w porozumieniu z władzami EHF zdecydowały się na wycofanie, co automatycznie zweryfikowane zostało jako walkowery po 10:0 dla Azotów Puławy i IFK Kristainstad.

 

Druga runda kwalifikacyjna, której mecze rozegrane zostaną 22 i 29 września, wyłoni drużyny grające w fazie grupowej LE, w której bez konieczności udziału w kwalifikacjach zapewniony udział ma wicemistrz Polski Orlen Wisła Płock.

 

ZOBACZ TAKŻE: PGNiG Superliga mężczyzn: Trzy sparingi ekipy Łomża VIVE Kielce na Węgrzech.

 

Dla Azotów będzie to jedenasty sezon w europejskich rozgrywkach, bo do tej pory pięciokrotnie występowały w Challenge Cup, największy sukces odnosząc awansując do półfinału w edycji 2013/14. Także pięć razy puławianie grali w Pucharze EHF, dwukrotnie kwalifikując się do fazy grupowej (2017/18 i 2018/19).

PAP, seb
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie