Koronawirus w ekipie Bartosza Bednorza! Prestiżowy turniej w Rosji odwołany

Siatkówka
Koronawirus w ekipie Bartosza Bednorza! Prestiżowy turniej w Rosji odwołany
fot. Cyfrasport
Koronawirus w ekipie Bartosza Bednorza! Turniej w Rosji odwołany.

W Zenicie Kazań, w barwach którego od przyszłego sezonu zagra Bartosz Bednorz wykryto dwa przypadki zakażenia koronawirusem.  W związku z tym turniej, w którym miały wziąć największe drużyny rosyjskiej ekstraklasy i sama reprezentacja Sbornej, został odwołany.

Jak poinformował rosyjski portal Biznes Online, klub Bednorza przeprowadza testy na koronawirusa dwa-trzy razy w tygodniu. Jeszcze 14 sierpnia wszystkie były negatywne. Pięć dni później badania wykazały dwa zakażenia.

 

W następny poniedziałek w Kazaniu miał rozpocząć się siatkarski Victory Cup, czyli prestiżowy przedsezonowy turniej z udziałem reprezentacji Rosji oraz dwóch krajowych gigantów: Lokomotiwu Nowosybirsk i Kuzbassu Kemerowo. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, został jednak odwołany.

 

Zobacz także: Bartosz Bednorz wyruszył na podbój Rosji!

 

"Kolejne testy graczy Zenita Kazań ujawniły dwa pozytywne wyniki na COVID-19. Zdając sobie sprawę z ogromnej odpowiedzialności wobec naszych gości, od razu poinformowaliśmy o tym Wszechrosyjską Federację Piłki Siatkowej i wspólnie podjęliśmy decyzję o odwołaniu turnieju. Reszta klubów przychyliła się do tej decyzji” – zacytowano dyrektora klubu Olega Bryzgalova.

 

Nazwiska zawodników, u których wykryto koronawirusa nie zostały podane do informacji publicznej. Jak poinformowały rosyjskie źródła, ​​siatkarze przechodzą domową kwarantannę.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie