Milad Ebadipour otrzymał polskie obywatelstwo!

Siatkówka
Milad Ebadipour otrzymał polskie obywatelstwo!
fot. Polsat Sport

Przed meczem PGE Skry Bełchatów z Jastrzębskim Węglem, który rozpoczął zmagania w jubileuszowym turnieju z okazji 90-lecia powstania bełchatowskiego klubu, doszło do miłej uroczystości. Irański przyjmujący PGE Skry Milad Ebadipour odebrał z rąk Ryszarda Czarneckiego "Akt nadania obywatelstwa polskiego".

Ebadipour jest reprezentantem Iranu. Urodził się w 1993 roku w mieście Urmia. Od 2017 roku jest zawodnikiem PGE Skry Bełchatów, z którą wywalczył m.in. mistrzostwo Polski (2018) oraz dwa Superpuchary (2017, 2018). Jest również podstawowym zawodnikiem reprezentacji Iranu.

 

Zobacz także: Losowanie Ligi Mistrzów: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle i PGE Skra Bełchatów w jednej grupie!

 

Nadanie polskiego obywatelstwa nie oznacza jednak, że Ebadipur w rozgrywkach PlusLigi będzie traktowany jako zawodnik krajowy. Przypomnijmy, że według obowiązujących przepisów, w rozgrywkach PlusLigi, w każdym momencie meczu na boisku musi przebywać co najmniej trzech zawodników krajowych. Mówi o tym paragraf 52, punkt drugi Regulaminu Profesjonalnego Współzawodnictwa mówi zaś jasno: "Podczas meczów Ligi każda z drużyn biorących udział w meczu musi posiadać na boisku w każdym momencie gry co najmniej 3 Zawodników Krajowych". Polski paszport m.in. ma ułatwić zawodnikowi podróżowanie.

 


Siatkarz odebrał "Akt nadania obywatelstwa polskiego" z rąk wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszarda Czarneckiego przed meczem PGE Skry z Jastrzębskim Węglem. Obie drużyny zmierzyły się ze sobą w jubileuszowym turnieju z okazji 90-lecia powstania bełchatowskiego klubu.

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie