Mistrz Słowacji zagrożony walkowerem. Wszystko z powodu koronawirusa

Piłka nożna
Mistrz Słowacji zagrożony walkowerem. Wszystko z powodu koronawirusa
Fot. PAP
Slovan Bratysława jest zagrożony walkowerem w meczu pierwszej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Mistrz Słowacji Slovan Bratysława jest zagrożony walkowerem w meczu pierwszej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów z Klaksvikar Itrottarfelag (KI) z Wysp Owczych. Mecz został przełożony ze środy na piątek z powodu wykrycia koronawirusa u członka słowackiej ekipy.

W tej sytuacji całą ekipę Slovana skierowano na kwarantannę. Według przepisu UEFA drużyna, która nie może rozegrać meczu z powodu koronawirusa, przegrywa go walkowerem 0:3. Przepisy Komitetu Epidemiologicznego Wysp Owczych wymagają z kolei, że w przypadku nawet jednego pozytywnego testu cała drużyna kierowana jest na 14-dniową kwarantannę.

 

Jak poinformowała islandzka telewizja RUV, w drużynie słowackiej zarażenie wykryto u fizjoterapeuty. Według farerskiego portalu In.fo działacze KI do ostatnich godzin w środę naciskali UEFA tłumacząc, że mecz w żadnym wypadku nie może zostać rozegrany.

 

ZOBACZ TAKŻE: MLS: Syn Juergena Klinsmanna zagra w LA Galaxy.

 

„Na to liczył KI, dla którego byłoby to pierwsze, historyczne przejście do następnej rundy LM w historii futbolu Wysp Owczych. UEFA jednak zdecydowała przełożyć mecz na piątek, aby zdążyła dolecieć z Bratysławy drużyna rezerwowa” - skomentował islandzki dziennik „Visir”.

 

Według Słowaków cytowanych przez gazetę, nie tylko klub, ale też władze Wysp Owczych robili wszystko, aby mecz w środę się nie odbył i tylko dzięki UEFA otrzymali możliwość gry w piątek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Cezary Kowalski skomentuje finał Ligi Europy.

 

„18 piłkarzy pierwszej drużyny jest zdrowych i przeszli już dwa testy, a juniorzy, którzy dolecieli na Wyspy Owcze w czwartek zostaną przebadani. Liczymy na to, że będziemy w stanie wystawić wymaganą minimalną liczbę 13 zawodników i bramkarza do rozegrania tego spotkania” - napisał słowacki klub na swojej stronie internetowej.

 

Według „Visir”, klub z Wysp Owczych zachowuje się niesportowo i rozgrywa mecz „poza boiskiem”, wykorzystując krajowe przepisy dotyczące pandemii i licząc na historyczny rezultat. "Wszystko jednak wskazuje, że po decyzji UEFA o przesunięciu meczu piłkarze gospodarzy zamiast walkowera będą musieli się ciężko napracować” - skomentował dziennik.

PAP, seb
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie