MLS: Syn Juergena Klinsmanna zagra w LA Galaxy

Piłka nożna
MLS: Syn Juergena Klinsmanna zagra w LA Galaxy
fot. PAP/DPA
Jonathan Klinsmann, syn byłego trenera reprezentacji Niemiec i USA, znanego w przeszłości niemieckiego piłkarza Juergena Klinsmanna.

Jonathan Klinsmann, syn byłego trenera reprezentacji Niemiec i USA, znanego w przeszłości niemieckiego piłkarza Juergena Klinsmanna, podpisał kontrakt z zespołem ligi MLS Los Angeles Galaxy. 23-latek, mający za sobą występy w młodzieżowych kadrach USA, jest bramkarzem.

Młody Klinsmann urodził się w Monachium, ale jego matka jest Amerykanką. W USA spędził blisko połowę swojego życia, studiował i grał na Uniwersytecie Berkeley w Kalifornii. Przez dwa lata był w drugiej drużynie Herthy Berlin, a następnie przeniósł się do szwajcarskiego St. Gallen.

 

ZOBACZ TAKŻE: MLS: Dzień po finale "MLS Is Back"... powrót na stadiony. Z kibicami!?

 

Pierwszym bramkarzem Galaxy jest David Bingham. Trener zespołu Guillermo Barros Schelotto wierzy, że młody Klinsmann będzie rozwijał swoje umiejętności przy boku Binghama i innych zawodników LA na tej pozycji.

 

Jurgen Klinsmann, zawodnik Interu Mediolan, Tottenhamu Hotspur i Bayernu Monachium, jako trener prowadził przez dwa lata drużynę Niemiec (2004-2006), a przez pięć lat reprezentację USA (2011-2016). Ostatnio został szkoleniowcem Herthy Berlin, ale zrezygnował z pracy w lutym, po 10 tygodniach.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie