MotoGP: Czy Styria będzie dla zawodników bezpieczna? Transmisja na Polsatsport.pl

Moto
MotoGP: Czy Styria będzie dla zawodników bezpieczna? Transmisja na Polsatsport.pl
fot. PAP/EPA

Wyniki zeszło tygodniowej rywalizacji na torze Red Bull Ring, wygranej przez Dovizioso (Ducati), zostały zepchnięte na dalszy plan w związku z wydarzeniami, które miały miejsce w wyścigu Moto2 i MotoGP. W Moto2 doszło do koszmarnie wyglądającego wypadku w którym w wyniku najechania na leżacy motocykl Enei Bastianiniego ucierpiał Hafizh Syahrin. Transmisja niedzielnego wyścigu o GP Styrii na Polsatsport.pl.

Malezyjczyk mimo, że poobijany miał nadzieję na start w ten weekend, jednakże lekarze nie zgodzili się na dopuszczenie go do wyścigu. Sytuacja z wyścigu pośredniej klasy była jedynie przygrywką do tego co wydarzyło się w zakręcie numer trzy na 8 okrążeniu wyścigu klasy królewskiej. Kontakt Morbidellego z Zarco w zakręcie numer dwa, latające motocykle z numerem 21 i 5, przerażeni zawodnicy fabrycznej Yamahy - Rossi i Viñales. W zasadzie ciężko opisać tę sytuację. Jeszcze w niedzielę, tuż po wyścigu, w stroną Johanna Zarco padło wiele gorzkich słów, oskarżeń. Czy Francuz jest bez winy? Pewnie nie. Czy chciał świadomie zrobić swemu rywalowi krzywdę? Na pewno nie. Czy sytuacji dało by się uniknąć? Pewnie tak. Czy tor Red Bull Ring jest bezpiecznym dla motocykli ścigających się z prędkościami 350 km/h? Na pewno nie.

 

MotoGP: Fatalny wypadek podczas Grand Prix Austrii. Valentino Rossi miał mnóstwo szczęścia (WIDEO)


Przed najbliższą niedzielą potrzebujemy w padoku spokoju, szacunku i jasnych decyzji sędziów. Oczywiście sytuacja musi być skrupulatnie przeanalizowana przez Dornę i FIM. Być może powinno dojść do zmian nitki toru Red Bull Ring. Nie wolno natomiast „na kolanie” wprowadzać zmian, które mogą doprowadzić do jeszcze bardziej niebezpiecznych sytuacji.

 

Czy niedziela potwierdzi, że austriacki obiekt jest królestwem Ducati, które nie daje od 5 wyścigów, szans swoim rywalom? Bądźcie z nami.

 

Wszystkie treningi/kwalifikacje/wyścigi na Polsatsport.pl i IPLI.

Grzegorz Jędrzejewski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Orlen Team Studio - 13.01

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie