Problemy Pettera Northuga z alkoholem i narkotykami trwają

Inne
Problemy Pettera Northuga z alkoholem i narkotykami trwają
fot. Cyfrasport
Petter Northug ma poważne problem z alkoholem i narkotykami.

Petter Northug, jedna z największych gwiazd biegów narciarskich ostatnich lat, zatrzymany kilka dni temu przez policję za zbyt szybką jazdę samochodem przyznał, że ma "poważny problem z alkoholem i narkotykami".

Northug, który w 2014 roku spowodował wypadek będąc pod wpływem alkoholu, tym razem został zatrzymany na autostradzie w pobliżu Oslo, gdzie jechał najnowszym modelem Jaguara z prędkością 168 km/h.

 

16-krotny medalista mistrzostw świata musiał poddać się także testom, czy nie prowadził pod wpływem alkoholu lub narkotyków, gdyż policjanci znaleźli w jego domu kokainę. - Mam poważny problem z alkoholem i narkotykami, co obecnie związane jest w moim trybem życia. Ostatnio miałem dużo imprez towarzyskich, gdzie były narkotyki - przyznał 34-letni były sportowiec na konferencji prasowej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Słynny norweski biegacz narciarski zakończył karierę

 

Norweg przeprosił za swoje zachowanie, przyznał, że "gotów jest przyjąć wyrok", który będzie mu wymierzony. Uważa, że jego problemy zaczęły się w 2018 roku, po zakończeniu kariery sportowej. Szukał wtedy profesjonalnej pomocy, ale jej nie znalazł.

 

34-letni Norweg specjalizował się w biegach dystansowych. Dwukrotnie - w sezonach 2009/10 i 2012/13 - zdobył Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ma w dorobku cztery medale olimpijskie, w tym dwa złote. 16 razy stanął na podium mistrzostw świata, w tym 13-krotnie na najwyższym stopniu.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie