Sevilla wygrała Ligę Europy!

PAP

Sevilla pokonała Inter Mediolan 3:2 w finale Ligi Europy sezonu 2019/2020. Dwa gole strzelił Luuk de Jong, ale bohaterem został Diego Carlos, który po raz kolejny nie miał łatwego początku.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Zawodnicy obu zespołów nie chcieli forsować ataków, żeby nie narazić się na kontratak. To jednak trwało chwilę. W 5. minucie w pole karne wbiegł Romelu Lukaku i został sfaulowany przez Diego Carlosa, za co zawodnik Sevilli ujrzał żółtą kartkę, a sędzia podyktował rzut karny. Bramkę z "wapna" zdobył Lukaku. Włoski klub nie cieszył się jednak długo z prowadzenia, ponieważ po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Jesus Navas, najwyżej wyskoczył Luuk de Jong i strzelił gola po pewnym uderzeniu głową w prawy róg bramki.

Po wyrównaniu swoje ataki nasiliła Sevilla. Groźną sytuacje stworzył sobie Lucas Ocampos, który zrobił sobie trochę miejsca na krawędzi pola karnego, jednak jego strzał trafił tylko w boczną siatkę bramki Interu. Mecz wyraźnie się otworzył. Oba zespoły zaczęły odważniej atakować. I w 33. minucie drugą bramkę zdobył Luuk de Jong, trafiając znowu głową w prawy róg bramki.

Wyraźnie podrażnieni mediolańczycy chcieli jeszcze przed przerwą doprowadzić do remisu i udało im się to już w pierwszej akcji po straconej bramce. Idealne dośrodkowanie z rzutu wolnego wykonał Marcelo Brozovic. Trafiło ono prosto na głowę Diego Godina, który wyskoczył wysoko w okolicy jedenastego metra, strzelił mocno głową i trafił tuż przy lewym słupku.

Mecz w Kolonii po zmianie stron nie stracił na tempie. Cały czas oba zespoły dążyły do strzelenia trzeciej bramki i tym samym być bliżej zdobycia trofeum. Po wielu atakach prowadzenie po raz drugi w tym spotkaniu objęła Sevilla. Pięknym uderzeniem z przewrotki popisał się się Diego Carlos i Samir Handanovic musiał po raz trzeci wyjąć piłkę z siatki.

Wynik do końca spotkania się zmienił i to Sevilla po raz kolejny sięgnęła po Ligę Europy.

FC SEVILLA - INTER MEDIOLAN 3:2 (2:2)

Bramki: L. de Jong (12', 35'), D. Carlos (74') - R. Lukaku (5'), D. Godin (36')