Trzykrotna halowa mistrzyni Europy powalczy w Toruniu

Inne
Trzykrotna halowa mistrzyni Europy powalczy w Toruniu
Fot. PAP
Trzykrotna halowa mistrzyni Europy w skoku dal Ivana Spanovic zamierza powalczyć w Toruniu o czwarty z rzędu tytuł.

Trzykrotna halowa mistrzyni Europy w skoku dal Ivana Spanovic zamierza na początku marca 2021 powalczyć w Toruniu o czwarty z rzędu tytuł. Serbka nie wybiera się natomiast do Chin na mistrzostwa świata, które rozpoczną się dwa tygodnie później.

"Halowe mistrzostwa Europy odbędą się w Toruniu w dniach 5-7 marca i tam Ivana powalczy o przedłużenie serii złotych medali do czterech. Nie zamierza natomiast wystąpić w mistrzostwach świata. Dwa tygodnie różnicy to za mało, by jechać do Nankinu, więc tytułu halowej mistrzyni świata z Birmingham bronić nie będzie" - opowiedział o planach utytułowanej lekkoatletki jej trener Goran Obradovic.

 

Jak dodał, wyjazd do Chin w ich ocenie nie ma też sensu, bo wtedy zawodniczka ma już rozpocząć cykl przygotowań do igrzysk w Tokio.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rekord Polski Marcina Lewandowskiego ozdobą 2. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy.

 

"Ze względu na igrzyska sezon letni oczywiście będzie najważniejsze, a zbyt częste podróżowanie między Europą a Azją mija się z celem" - zaznaczył szkoleniowiec.

 

Impreza w Nankinie, podobnie jak igrzyska, pierwotnie miały się odbyć w tym roku, ale zostały przełożone ze względu na pandemię koronawirusa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Memoriał Ireny Szewińskiej: Mistrzowie świata i medaliści igrzysk na start.

 

30-letnia Spanovic, brązowa medalistka olimpijska z Rio de Janeiro (2016), na razie przechodzi rehabilitację po doznanym w czerwcu pęknięciu kości prawego śródstopia. Nogę miała unieruchomioną przez sześć tygodni. Trening z pełnym obciążeniem ma wznowić we wrześniu.

PAP, seb

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze