US Open. Novak Djokovic: Jednym z powodów przyjazdu rekord Rogera Federera

Tenis
US Open. Novak Djokovic: Jednym z powodów przyjazdu rekord Rogera Federera
fot. PAP
US Open. Novak Djokovic: Jednym z powodów przyjazdu rekord Rogera Federera.

Słynny tenisista Novak Djokovic przyznał, że jednym z powodów, dla którego nie zrezygnował z udziału w US Open (początek 31 sierpnia) jest chęć zbliżenia się do rekordu Rogera Federera. Szwajcar wygrał 20 turniejów wielkoszlemowych, Serb ma ich na koncie 17.

Wielu zawodników zdecydowało się zrezygnować z przylotu do Nowego Jorku ze względu na pandemię koronawirusa. Djokovic, który chorobę już przeszedł, zdecydował się uczestniczyć w wydarzeniu i stał się tym samym faworytem turnieju. Nie będzie bowiem obrońcy tytułu Hiszpana Rafaela Nadala i dochodzącego do siebie po operacji kolana Federera.

 

- Nie mogę powiedzieć, że pogoń za rekordem Rogera jest głównym powodem, dla którego zdecydowałem się lecieć do Nowego Jorku, ale przyznaję, że jest jednym z wielu - powiedział Djokovic w wywiadzie dla New York Times i przyznał, że był bardzo bliski, by też zrezygnować z udziału.

 

Zobacz także: US Open: Novak Djokovic wystąpi w Nowym Jorku

 

- Muszę coraz częściej myśleć o sobie, swoim zdrowiu, kondycji fizycznej i oczywiście, czy mój team nie ma nic przeciwko, żeby przyjechać razem ze mną. Uznałem, że to jest ważne dla naszej dyscypliny sportu, żebym jednak zagrał w tym turnieju - dodał.

 

Djokovic musiał się zmierzyć z falą krytyki, kiedy zorganizował towarzyski Adria Tour w Serbii i Chorwacji w trakcie pandemii. Doszło wówczas do kilku zakażeń, w tym on sam zachorował na Covid-19.

 

- Szczerze mówiąc, to nie czuję, bym zrobił cokolwiek złego, ale oczywiście jest mi przykro, że doszło do zakażeń, ale na pewno nie można mnie winić za wszystko - podkreślił.

agb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie