Vital Heynen: W Perugii mam trudne zadanie. Muszę wywierać presję na każdym treningu

Siatkówka
Vital Heynen: W Perugii mam trudne zadanie. Muszę wywierać presję na każdym treningu
Fot. Cyfrasport
Sir Safety Conad Perugia w sezonie 2019/2020.

Sir Safety Conad Perugia ma za sobą półtora miesiąca przygotowań. Odpowiedzialnymi za nie jest cały sztab trenerów w klubie. Na czele tej ekipy stoi Vital Heynenn, który złapany między porannym a popołudniowym treningiem opowiedział, na jakim etapie są jego podopieczni. - Trening bez gry jest interesujący przez pierwsze trzy tygodnie, potem musisz wyjść na boisko i sprawdzić się w starciu z przeciwnikiem, aby zrozumieć, gdzie jesteś - powiedział szkoleniowiec.

Belgijski szkoleniowiec nie ukrywał, że odlicza dni do pierwszego oficjalnego spotkania. - Po niecałych dwóch miesiącach pracy, my już naprawdę czekamy na mecze. Trening bez gry jest interesujący przez pierwsze trzy tygodnie, potem musisz wyjść na boisko i sprawdzić się w starciu z przeciwnikiem, aby zrozumieć, gdzie jesteś. Jest to więc trudne dla trenera, który musi wywierać presję na każdym treningu, a szczególnie u panów. Fizycznie powiedziałbym, że jesteśmy gotowi do startu, na poziomie gry trudno o pomysł, gdyż nie mam jeszcze odniesienia do sytuacji meczowych. Co do reszty jestem bardzo zadowolony z tego, jak trenuje drużyna. Jest to młoda grupa z elementami doświadczenia, zawodnicy lubią pracować, a na siłowni panuje doskonała atmosfera - zaznaczył szkoleniowiec. Co zresztą można zobaczyć w ostatnim wywiadzie Wilfredo Leona.

 

Zobacz także: Show Aleksandara Atanasijevicia i Wilfredo Leona. "Vital, kocham cię, wiesz o tym" (WIDEO)

 

Heynen zwrócił uwagę, co wpływa na świetną atmosferę w jego zespole. - To jest oczywiste. Do tej pory tylko trenowaliśmy i nie mamy dodatkowego stresu, jaki wiąże się z rozgrywanymi meczami - stwierdził Belg.

 

Pierwsze oficjalne spotkanie Perugia rozegra 13 września. Właśnie wtedy odbędzie się mecz półfinałowy Superpucharu Włoch. Na ten moment nie jest jeszcze pewny występ Aleksandara Atanasijevića, gdyż atakujący wraca do pełnej dyspozycji po przebytej operacji.

 

- Wielką zaletą tego zawodnika jest to, że zawsze jest pozytywny, a to jest bardzo ważne dla tych, którzy muszą pracować, by wrócić po operacji. Jeszcze nie wiem, czy Atanasijević będzie gotowy na mecz inauguracyjny. Wkrótce zacznie w pełni trenować z drużyną i zobaczymy, w jakiej będzie formie. Po takiej długiej przerwie pewne rzeczy wymagają czasu - powiedział szkoleniowiec.

 

 

Atanasijević skupia się na powrocie do zdrowia, a w tym czasie Leon i spółka wybrali go na nowego kapitana drużyny. Serb zastąpił w tej roli Argentyńczyka Luciano de Cecco, który opuścił Perugię. - Aleksandar jest główną postacią drużyny nie tylko na boisku, ale także w szatni, w autokarze i podczas posiłków. Jest w klubie od wielu lat, a to będzie dla niego nowe wyzwanie. Ma charakter lidera, więc będzie znakomitym kapitanem - powiedział Heynen.

 

Zobacz także: Perugia ma nowego kapitana! "Jesteś duszą tego zespołu"

 

Poprzedni sezon SuperLegi nie został dokończony ze względu na pandemię koronawirusa. Perugia w momencie przerwania zajmowała trzecie miejsce, a pierwszeństwo dała Cucine Lube Civitanova i Leo Shoes Modena.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie