Zdecydowane zwycięstwo siatkarzy Ślepska na inaugurację Memoriału Gajewskiego

W spotkaniu inaugurującym XI Memoriał Józefa Gajewskiego siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki pewnie wygrali z Cerrad Enea Czarnymi Radom 3:0. W sobotnich meczach w Arenie Suwałki zaprezentują się kolejni uczestnicy imprezy: Verva Warszawa Orlen Paliwa, Indykpol AZS Olsztyn, BAS Białystok oraz Trefl Gdańsk.

Gospodarze efektownie rozpoczęli to spotkanie (4:4), jednak radomianie szybko zdołali odrobić straty (6:6). Na przestrzeni seta oglądaliśmy wyrównaną grę obu ekip, a w końcówce szalę zwycięstwa przechylili na swą stronę siatkarze Ślepska. Piłkę setową atakiem ze środka wywalczył Cezary Sapiński (24:21), a Andreas Takvam ustalił wynik premierowej partii na 25:22.

Set numer dwa przebiegał pod znakiem wyraźnej przewagi gospodarzy, którzy lepiej od rywali prezentowali się fizycznie i grali bardziej dynamicznie. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala bardzo szybko wypracowali sobie znaczącą zaliczkę (9:4, 12:6). W dalszej części seta kontrolowali sytuację, a w polu zagrywki błysnął Bartłomiej Bołądź (15:8). Końcówka nie przyniosła wielkich emocji. Błąd radomian dał  gospodarzom piłkę setową (24:17), a Bołądź zamknął tę część meczu atakiem po skosie (25:18).

Początek trzeciej odsłony miał wyrównany przebieg (5:5, 11:11), ale w środkowej części seta inicjatywę przejęli suwalczanie. Po raz kolejny asem serwisowym popisał się Bołądź (15:11), gospodarze dołożyli kilka skutecznych ataków i pewnie zmierzali po zwycięstwo. Piłkę meczową wywalczył Takvam (24:20), a skuteczny atak ze środka w wykonaniu Sapińskiego (25:21) zakończył to jednostronne spotkanie. MVP: Andreas Takvam.

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:22, 25:18, 25:21)