Antonio Conte wściekły na piłkarza Sevilli! Poszło o... włosy

Antonio Conte otrzymał żółtą kartkę, bo dał sprowokować się piłkarzowi Sevilli.

Emocje sięgnęły zenitu już na początku meczu finałowego Ligi Europy. Gorąco było nie tylko na boisku, ale również przy jego bocznej linii. Żółtą kartką ukarany został trener Interu Antonio Conte, którego rozdrażnił Ever Banega. Zdaniem włoskich mediów piłkarz Sevilli miał... sprawdzać czy szkoleniowiec nie nosi peruki.

Początek meczu dostarczył kibicom i piłkarzom ogromnych emocji. Świadczyć o tym może fakt, że już do przerwy na tablicy widniał wynik 2:2. W 16. minucie zawodnicy i sztab szkoleniowy Interu wyraźnie domagali się podyktowania rzutu karnego po dotknięciu piłki ręką przez Diego Carlosa.

Sytuacja ta rozpoczęła dyskusję, która przerodziła się w żywą wymianę zdań. W zamieszaniu wzięli udział Conte i Banega. Włoskie media donoszą, że piłkarz Sevilli pokusił się o prowokację. Podbiegł do trenera Interu, położył dłoń na jego włosach i powiedział "chciałem sprawdzić, czy to peruka". To zachowanie doprowadziło Conte do wściekłości. "Poczekam na ciebie później, wynoś się!" - odpowiedział Włoch.

Na nieszczęście trenera arbiter usłyszał jedynie jego odpowiedź i ukarał go żółtym kartonikiem. Benega uniknął kary.

Cały mecz zakończył się zwycięstwem Sevilli 3:2. To dało hiszpańskiemu zespołowi szóste w historii trofeum. To rekordowe osiągnięcie w historii tych rozgrywek.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.