Fortuna Puchar Polski: Nieudany rewanż za baraże. Wysoka wygrana Radomiaka nad Miedzią

Leandro w spotkaniu z Miedzią popisał się hat-trickiem.

Radomiak Radom pewnie awansował do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Piłkarze z Mazowsza wysoko pokonali Miedź Legnica 4:0. Tym samym legniczanom nie udał się rewanż za porażkę w barażach o awans do PKO Ekstraklasy.

Pierwsze poważne ostrzeżenie piłkarze z Legnicy otrzymali w 18. minucie. Wówczas w polu karnym znalazł się Leandro, lecz futbolówka po jego strzale trafiła w słupek. Minutę później Adrian Purzycki spowodował upadek Damiana Jakubika w polu karnym. Sędzia po konsultacji z wozem VAR zdecydował się na przyznanie drużynie z Radomia rzutu karnego. Do "jedenastki" podszedł Leandro. Mateusz Hewelt co prawda wyczuł intencje Brazylijczyka, lecz strzał był zbyt precyzyjny i piłka znalazła się w siatce.

Siedem minut później podopieczni Dariusza Banasika mieli drugi rzut karny. Tym razem w obrębie "szesnastki" Hewelt sfaulował Dominika Sokoła. Ponownie piłkę na jedenastym metrze od bramki ustawił Leandro i po raz drugi się nie pomylił. Nie minęło pół godziny, a Radomiak prowadził już 2:0.

W końcówce pierwszej części gry dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola kontaktowego miał Krzysztof Drzazga. W pierwszej sytuacji piłka znalazła się nawet w siatce, jednak arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. Za drugim razem były zawodnik Wisły Kraków uderzył tuż obok bramki. Ekipa z Radomia utrzymała dwubramkowe prowadzenie.

Wydawało się, że po zmianie stron gracze Miedzi ruszą do ataku, aby odrobić straty sprzed przerwy. Sześć minut po pierwszym gwizdku w drugiej połowie było już 3:0 dla Radomiaka. Futbolówkę w pole karne z lewego skrzydła posłał Meik Karwot. Tam znalazł się Dominik Sokół, który z bardzo bliskiej odległości pokonał

W 66. minucie meczu hat-tricka skompletował Leandro. Brazylijczyk wykorzystał podanie Artura Bogusza i oddał strzał zza pola karnego wprost w okienko bramki Hewelta.

Do końca meczu jedni i drudzy mieli jeszcze szansę na zmianę wyniku, lecz żaden gol w spotkaniu już nie padł. Zawodnikom z Legnicy nie udało się zrewanżować za ostatnią porażkę z półfinału barażów o awans do ekstraklasy. Przypomnijmy, że wtedy piłkarze z Radomia wygrali 3:1. W finale musieli jednak uznać wyższość Warty Poznań.

Radomiak Radom 4-0 Miedź Legnica
Bramki: Leândro 20 (k), 28 (k), 66, Dominik Sokół 51

Radomiak: Mateusz Kochalski - Damian Jakubik, Maciej Świdzikowski, Mateusz Cichocki, Artur Bogusz - Leândro (68, Alain Ebwelle), Michał Kaput, Mateusz Lewandowski (72, Marcel Szymański), Meik Karwot, Miłosz Kozak - Dominik Sokół (78, Karol Podliński).

Miedź: Mateusz Hewelt - Paweł Zieliński, Božo Musa, Nemanja Mijušković, Paweł Tupaj - Maciej Śliwa (60, Adrian Petk), Adrian Purzycki, Damian Tront (46, Kamil Zapolnik), Krzysztof Danielewicz (71, David Panka), Jakub Łukowski (46, Joan Román) - Krzysztof Drzazga (80, Rafał Adamski).