Grzegorz Łomacz nowym kapitanem PGE Skry Bełchatów

Siatkówka
Grzegorz Łomacz nowym kapitanem PGE Skry Bełchatów
fot. Cyfrasport
Grzegorz Łomacz nowym kapitanem PGE Skry Bełchatów.

Ekipa PGE Skry Bełchatów wybrała nowego kapitana, którym został Grzegorz Łomacz. Rozgrywający zastąpi w tej roli Mariusza Wlazłego, który po 17 latach odszedł z klubu.

O wyborze nowego lidera zespołu poinformowano w mediach społecznościowych drużyny. Wybór Łomacza stanowi niemałe zaskoczenie, ponieważ od jakiegoś czasu trwały spekulacje, że to raczej środkowy Karol Kłos obejmie tę funkcję. W latach 2008-2020 zespołem przewodził Mariusz Wlazły, który opuścił ekipę i związał się rocznym kontraktem z Treflem Gdańsk.

Zobacz także: Losowanie Ligi Mistrzów. Dwa zespoły PlusLigi w grupie!

 

Rozgrywający w barwach PGE Skry Bełchatów rywalizuje od 2017 roku, a od tego czasu wywalczył mistrzostwo i dwa Superpuchary Polski. Łomacz regularnie występuje też w kadrze Biało-Czerwonych. W 2018 roku świętował zdobycie złotego medalu na mistrzostwach świata, a w 2015 i 2019 roku - srebrnego i brązowego krążka w Pucharze Świata.

 

PGE Skra Bełchatów bierze właśnie udział w jubileuszowym turnieju, rozgrywanym w domowej Hali Energia. W sobotnie południe zawalczy w finale z Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Wcześniej zajęła drugie miejsce w rozgrywkach PreZero Grand Prix na plaży, ulegając w ostatnim meczu ekipie Jastrzębskiego Węgla.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie