Jubileuszowy turniej PGE Skry: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle triumfatorem zawodów.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle triumfatorem jubileuszowego turnieju w Bełchatowie. Mistrzowie Polski w finale łatwo rozprawili się z zawodnikami PGE Skry Bełchatów (3:0), kończąc spotkanie w nieco ponad godzinę. W jednym z setów ekipa Michała Mieszko Gogola zdobyła tylko 14 punktów!

Początek spotkania był niezwykle zacięty i żadna z drużyn nie była w stanie wyjść na prowadzenie. W środkowej części seta po dwa punkty z ataku zdobyli Kamil Semeniuk i Jakub Kochanowski, dzięki czemu ich ekipa odskoczyła wreszcie od rywali. W drugiej połowie otwierającej partii to właśnie ekipa ZAKSY prezentowała się z lepszej strony, notując między innymi as serwisowy na koncie (Benjamin Toniutti) i nie wypuszczając prowadzenia aż do samego końca (18:25).

Na początku drugiego seta uczestnicy finałowego meczu zaprezentowali najdłuższą akcję spotkania, która zakończyła się mocnym atakiem ze środka w wykonaniu Jakuba Kochanowskiego. Na to szybko odpowiedź znalazł Norbert Huber, a kolejne minuty starcia stały pod znakiem gry punkt za punkt. Zawodnicy z ZAKSY szybko jednak przypomnieli sobie, jaką formę prezentowali w pierwszym secie i natychmiast odskoczyli od rywali. W pewnym momencie ich przewaga wynosiła nawet osiem oczek (19:11). Końcówka seta przebiegła pod dyktando ekipy Nikoli Grbicia, która zakończyła tę partię, zdobywając sześć punktów z rzędu (14:25).

Bełchatowianie, chcąc zatrzeć złe wrażenie, dobrze rozpoczęli kolejną partię, popisując się między innymi asem serwisowym w wykonaniu Taylora Sandera. Gra wyglądała znacznie lepiej, niż kilkanaście minut wcześniej, a ekipa Michała Mieszko Gogola była w stanie utrzymać tempo przeciwników. Jak się okazało, do czasu, bowiem ZAKSA szybko powróciła do świetnej dyspozycji, po raz kolejny notując kilkupunktową przewagę. Gospodarze popełnili z kolei kilka błędów serwisowych z rzędu, co nie mogło przyczynić się do poprawy ich sytuacji. Choć w końcówce trzeciej odsłony walka była niezwykle wyrównana, zawodnicy z Kędzierzyna nie dali sobie odebrać prowadzenia, pewnie triumfując w Jubileuszowym Turnieju PGE Skry Bełchatów. Wcześniej trzecie miejsce w bardzo zaciętym meczu z Jastrzębskim Węglem wywalczyła ekipa Aluronu CMC Warta Zawiercie.

Turniej w Bełchatowie, zorganizowany z okazji 90-lecia powstania klubu, stanowi jeden z elementów przygotowań do nowego sezonu PlusLigi, którego start zaplanowano na drugi weekend września. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

PGE Skra Bełchatów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle 0:3 (18:25, 14:25, 26:28)

MVP: Jakub Kochanowski