Jubileuszowy Turniej PGE Skry: Trzecie miejsce dla Aluronu CMC Warta Zawiercie

Jubileuszowy Turniej PGE Skry: Trzecie miejsce dla Aluronu CMC Warta Zawiercie.

Po bardzo długim i zaciętym meczu o trzecie miejsce w Jubileuszowym Turnieju PGE Skry w Bełchatowie, triumfowali siatkarze Aluronu CMC Warta Zawiercie, którzy pokonali 3:2 ekipę Jastrzębskiego Węgla. W wielkim finale zmierzą się z kolei gospodarze imprezy oraz zawodnicy Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Premierową partię bardzo dobrze otworzyły obie drużyny, które walczyły niemal punkt za punkt. Dalszą część seta zdominowali jednak jastrzębianie, którzy odskoczyli swoim rywalom najpierw na trzy, potem na cztery oczka (11:7. 16:12). Ekipa Igora Kolakovicia próbowała zniwelować straty, ale przewaga rywali po efektownym ataku Michała Szalachy zwiększyła się do siedmiu punktów. Set po błędzie zawiercian zakończył się wynikiem 25:17.

Druga odsłona, podobnie jak poprzedzająca, rozpoczęła się od wyrównanej walki po obu stronach boiska. Dwa punkty dla jastrzębian zdobył Eemi Tervaporti, który popisał się najpierw punktową kiwką, a potem pojedynczym blokiem. W późniejszej części seta zanotował także asa serwisowego. Gra przez całą partię toczyła się punkt za punkt, a sama końcówka – na przewagi. Górą z tego starcia wyszli zawiercianie, a wynik ustalił Piotr Orczyk (28:30).

Trzeci set po raz kolejny zaczął się skuteczną grą w szeregach obu drużyn, ale ekipa Luke’a Reynoldsa szybko odskoczyła rywalom (9:6, 13:9). W środkowej części seta do walki ruszyli jednak "Jurajscy Rycerze", którzy najpierw zbliżyli się do jastrzębian, a w końcówce wyrównali po ataku Grzegorza Boćka (23:23). Ostatecznie to właśnie oni triumfowali 24:26.

Po przegranym secie jastrzębianie chcieli szybko się zrehabilitować, bo w kolejną odsłonę weszli z trzypunktową przewagą, która w połowie partii wzrosła do ośmiu oczek różnicy. Ekipie Kolakovicvia udało się zniwelować straty, jednak nie na tyle, by nawiązać walkę o wygraną w tym secie. O tym, kto zdobędzie trzecie miejsce zadecydował więc tie-break.

W finałowej partii do samego końca nie można było wytypować zwycięzcy, bowiem obie drużyny popisały się skutecznością w ataku, a walka była niezwykle wyrównana. Ostatecznie triumfowali zawodnicy Aluronu CMC Warta Zawiercie, dzięki czemu ukończyli jubileuszowy turniej w Bełchatowie na trzecim miejscu. W wielkim finale zmierzą się z kolei gospodarze imprezy oraz zawodnicy Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Jubileuszowy Turniej PGE Skry, zorganizowany z okazji 90-lecia powstania klubu, stanowi jeden z elementów przygotowań do nowego sezonu PlusLigi, którego start zaplanowano na drugi weekend września. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (25:17, 28:30, 24:26, 25:22, 11:15)

MVP: Grzegorz Bociek