Turniej w Suwałkach: Siatkarze Vervy wygrali w trzech setach

W drugim sobotnim meczu XI Memoriału Józefa Gajewskiego w Suwałkach Cerrad Enea Czarni Radom przegrali z Vervą Warszawa Orlen Paliwa 0:3. To druga porażka siatkarzy z Radomia w tej imprezie – w pierwszym spotkaniu ulegli w trzech setach gospodarzom.

W premierowej partii długo przeważali siatkarze z Radomia (10:7, 14:12), którzy w pewnym momencie odskoczyli rywalom na pięć oczek (19:14). Siatkarze Vervy nie rezygnowali i w końcówce odrobili straty. Czarni pierwsi mieli piłkę setową (24:23), ale po chwili Artur Szalpuk skutecznym atakiem doprowadził do rywalizacji na przewagi. Bohaterem ostatnich akcji był Jan Fornal, który najpierw popisał się skutecznym
atakiem, a po chwili zamknął seta asem serwisowym (27:29).

Druga odsłona toczyła się przy przewadze siatkarzy ze stolicy (7:11, 14:18). W końcówce podopieczni trenera Roberta Prygla ruszyli do odrabiania strat, złapali punktowy kontakt (19:20), Verva zdołała jednak utrzymać punktową zaliczkę. Skuteczny blok Angela Trinidada Del Haro dał im piłkę setową (21:24), przeciwnicy obronili się w dwóch kolejnych akcjach, ale Fornal skutecznym atakiem ustalił wynik tej partii na 23:25.

Set numer trzy miał początkowo wyrównany przebieg (8:8, 12:12), później przewagę zaczęli budować podopieczni trenera Andrei Anastasiego (16:20). W końcówce zdołali utrzymać punktowy dystans, a po skutecznym ataku Jakuba Kowalczyka (22:25) mogli się cieszyć z wygranego spotkania.

Cerrad Enea Czarni Radom – Verva Warszawa Orlen Paliwa 0:3 (27:29, 23:25, 22:25)