World Tour w Baden: Kociołek i Ceynowa odpadły w ćwierćfinale

Siatkówka
World Tour w Baden: Kociołek i Ceynowa odpadły w ćwierćfinale
Fot.
Katarzyna Kociołek i Agata Ceynowa przegrały z Niemkami Julią Sade i Karlą Borger w ćwierćfinale turnieju World Tour w Baden.

Katarzyna Kociołek i Agata Ceynowa przegrały z Niemkami Julią Sade i Karlą Borger 0:2 (14:21, 13:21) w ćwierćfinale turnieju World Tour w siatkówce plażowej w austriackim Baden. Pozostałe polskie pary odpadły we wcześniejszej fazie.

Ceynowa i Kociołek awansowały do turnieju głównego przez kwalifikacje. Na tym etapie udział w zawodach zakończyły Aleksandra Gromadowska i Monika Brzostek, a wśród mężczyzn - Jakub Szałankiewicz i Mateusz Lesiecki.

 

Siatkarze i siatkarki rywalizowali później w czterech grupach po cztery pary. Zwycięzcy awansowali bezpośrednio do ćwierćfinałów, duety z miejsc 2-3 trafiły do baraży. W zmaganiach mężczyzn Michał Bryl i Mikołaj Miszczuk (grupa C) oraz Miłosz Kruk i Maciej Rudol (grupa D) zajęli ostatnie miejsca i nie zakwalifikowali się do fazy pucharowej.

 

Udało się to tylko Ceynowej i Kociołek, które były trzecie w grupie A, zaś w barażu poradziły sobie z reprezentantkami gospodarzy, bliźniaczkami Nadine i Teresą Strauss 2:0 (21:16, 21:16). Sade i Borger okazały się jednak dla Polek za silne.

 

Zawody w Austrii to drugi turniej cyklu World Tour po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Na przełomie lipca i sierpnia odbyły się zawody w Lublanie, ale tam Polacy nie startowali.

 

Impreza w Baden jest jedną z najmniej prestiżowych w kalendarzu WT - ma jedną gwiazdkę.

NP, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie