Drugie zwycięstwo polskich siatkarek w finałach ME U–19

Polska pokonała w Zenicy Słowację 3:0 w meczu drugiej kolejki CEV mistrzostw Europy juniorek U–19. W sobotę podopieczne trenera Wiesława Popika zwyciężyły Bośnię i Hercegowinę 3:0.

Reprezentacja Polski w ME U–19 kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Wygrana w drugim spotkaniu przyszła jednak dużo trudniej. Losy pierwszego seta decydowały się do ostatniej chwili. W połowie partii Polska prowadziła 16:14. Niebawem rywalki uzyskały przewagę 21:20. O zwycięstwie biało-czerwonych zadecydowała emocjonująca i nerwowa końcówka.

W drugim secie polskie siatkarki objęły prowadzenie 5:2 i 9:6, a następnie przewaga naszego zespołu szybko rosła i pod koniec wynosiła już dziesięć punktów (24:14). Mocnym atutem biało-czerwonych był atak. Po dwóch partiach Martyna Czyrniańska miała 13 pkt, a Julita Piasecka 9. Polki świetnie prezentowały się również w bloku i w całym meczu były lepsze (10–4).

W trzeciej partii wyrównana gra była do stanu 10:10. Następnie podopieczne trenera Wiesława Popika uzyskały przewagę. Najpierw wynosiła ona m.in. 14:11 oraz 17:15, a następnie wzrosła do 23:17.

W drugim meczu tej grupy Białoruś pokonała Serbię 3:2 (16:25, 25:21, 25:21, 20:25, 15:13), choć w tie breaku Serbki prowadziły 11:7. W poniedziałek polski zespół miał zagrać z Włochami, które ze względu na pandemię koronawirusa wycofały się z rywalizacji. Wtorek będzie dniem przerwy. W środę spotkają się z Białorusią (początek 17.30), a w czwartek z Serbią (17.30). Do półfinału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.