Fortuna Puchar Polski: Popis Piotra Wlazły. Bruk-Bet Termalica rozbiła Bytovię

Piotr Wlazło zdobył hat-tricka w meczu 1/32 finału Pucharu Polski przeciwko Bytovii Bytów.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza odniosła efektowne zwycięstwo z Bytovią Bytów (4:0) w 1/32 finału Pucharu Polski. Fantastyczny występ zaliczył Piotr Wlazło, który zdobył hat-tricka w zaledwie szesnaście minut.

W pierwszej rundzie krajowego Pucharu "Słonie" nie dały żadnych szans bytowianom i pewnie awansowały do kolejnej fazy turnieju. Bohaterem meczu został Wlazło, który właściwie w pojedynkę zapewnił awans swojej drużynie. Wychowanek Radomiaka Radom oprócz goli dołożył także asystę przy trafieniu Kacpra śpiewaka.

Wlazło kontynuuje świetną passę z poprzedniego sezonu, kiedy po odejściu z drużyny Vladislavsa Gutkovskisa, to on stał się najskuteczniejszym piłkarzem Termaliki, a rozgrywki Fortuna 1 Ligi zakończył z dziewięcioma trafieniami.

Fortuna Puchar Polski: Nieudany rewanż za baraże. Wysoka wygrana Radomiaka nad Miedzi

Pierwszy gol padł już w 11. minucie. Niepilnowany Wlazło wykorzystał dośrodkowanie Romana Gergela z rzutu rożnego. Kolejne dwie bramki jego autorstwa padły po strzałach z rzutów karnych. Tyły drużyny z Małopolski zabezpieczał Tomasz Loska, który dobrze spisywał się między słupkami.

Na drugą połowę trener Mariusz Lewandowski posłał do boju 20-letniego Śpiewaka, a ten kilka mi minut później odwdzięczył się za zaufanie ustalając wynik spotkania. Perfekcyjnym podaniem obsłużył go Wlazło.

Bytovia Bytów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:4 (0:3)

Bytovia: Marcin Staniszewski – Luiz Santos Deleu, Krzysztof Bąk, Oskar Sikorski, Adrian Bielawski - Paweł Zawistowski, Maciej Błaszkowski (Łukasz Wasiak 57.) - Kuba Lizakowski, Kacper Sezonienko (Patryk Wolski 76.), Jakub Bach (Dominik Urban 59.) - Piotr Giel

Bruk-Bet Termalica: Tomasz Loska – Marcin Wasielewski, Jonathan De Amo, Artem Putiwcew, Jakub Pek - Marcin Stefanik, Piotr Wlazło (Michal Bezpalec 53.) - Roman Gergel (Martin Zeman 53.), Patrik Misak (Tomasz Matuszewski 64.), Paweł Żyra (Patryk Czarnowski 72.) - Michał Orzechowski (Kacper Śpiewak 46.)

Gole: Wlazło 20., Wlazło (k.) 34., Wlazło (k.) 36., Śpiewak 50.

Żółte kartki: Deleu, Lizakowski - Pek