Hansi Flick: Mam nadzieję, że Lewandowski znów strzeli

Drużyna Bayernu Monachium od przyjścia trenera Hansiego Flicka prezentuje się wyśmienicie.

Najwięcej bramek - 17 - w jednej edycji piłkarskiej Ligi Mistrzów zdobył Cristiano Ronaldo. W obecnej tylko o dwie mniej zgromadził Robert Lewandowski. - Mam nadzieję, że w finale z PSG Lewandowski też strzeli - powiedział trener Bayernu Monachium Hansi Flick. Ronaldo rekord ustanowił w sezonie 2013/14, jako piłkarz Realu Madryt. Portugalczyk 17 bramek zdobył w 11 meczach. Transmisja finałowego spotkania Paris Saint-Germain - FC Bayern Monachium od 20:50 w Polsacie Sport Premium 1.

Lewandowski 15 trafień zanotował w dziewięciu spotkaniach. Poprawienie rekordu utrudniła mu pandemia koronawirusa. Z jej powodu w ćwierćfinale i półfinale o awansie decydował tylko jeden mecz. Nie rozgrywano rewanżów.

- Fakt, że Lewandowski jest niesamowitym zagrożeniem pod bramką rywala jest znany od dawna. To nie tylko kwestia tego sezonu. Dla mnie jest po prostu najlepszym na świecie środkowym napastnikiem - podkreślił niemiecki szkoleniowiec.

Polak rzeczywiście imponuje regularnością. Łącznie w Lidze Mistrzów zdobył 68 bramek. Więcej mają tylko Ronaldo (130), Argentyńczyk Lionel Messi (115) i Hiszpan Raul Gonzalez (71).

Jego wyczyny z tego sezonu robią jednak wyjątkowe wrażenie. Nikt poza nim i Ronaldo w jednej edycji LM nie osiągnął pułapu 15 bramek. Na listę strzelców wpisywał się w dziewięciu kolejnych meczach. Taką samą serię zanotował wcześniej Holender Ruud van Nistelrooy, a Ronaldo ma na koncie 11 kolejnych meczów z golem.

W listopadzie w odstępie 15 minut zdobył cztery bramki w meczu z Crveną Zvezdą Belgrad. Kiedy opuszczał boisko w 77. minucie, serbski klub napisał na Twitterze, że jego zejście to "najlepsze, co nam się przydarzyło w drugiej połowie".

Bernard Tapie: Jeżeli PSG zagra z entuzjazmem, trudno będzie go zatrzymać

Choć strzelenie co najmniej dwóch goli Paris Saint-Germain nie będzie zadaniem łatwym, to Lewandowski już pokazał, że stać go na wielkie wyczyny także w starciach z gigantami. W 2013 roku, będąc jeszcze piłkarzem Borussii Dortmund, zdobył cztery bramki w półfinałowym meczu LM z Realem Madryt.

Transmisja meczu finałowego Ligi Mistrzów Paris Saint-Germain - FC Bayern Monachium od godziny 20:50 w Polsacie Sport Premium 1. O godzinie 18:00 rozpocznie się przedmeczowe studio. Gośćmi Pauliny Chylewskiej i Jerzego Mielewskiego będą Dariusz Dziekanowski, Artur Wichniarek, Roman Kołtoń, Tomasz Hajto i Jerzy Engel.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.