Turniej w Suwałkach: Siatkarze Vervy wygrali z gospodarzami

Damian Wojtaszek został uznany najlepszym siatkarzem meczu Ślepsk - Verva.

W meczu kończącym XI Memoriał Józefa Gajewskiego siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki przegrali z Vervą Warszawa Orlen Paliwa 1:3. Podopieczni Andrei Anastasiego wygrali tę imprezę.

Na zakończenie rozgrywanego w Suwałki Arenie turnieju kibice obejrzeli interesującą konfrontację. Na przestrzeni premierowej partii przewagę mieli siatkarze ze stolicy. Kluczowa dla końcowego wyniku była seria czterech wygranych akcji od stanu 17:19 do 17:23. Seta zakończyła długa, zacięta wymiana, którą zwieńczył skutecznym atakiem Michała Superlaka (21:25).

Druga odsłona przyniosła wyrównaną walkę obu ekip. Od stanu 19:19 przewagę zaczęli uzyskiwać siatkarze Vervy. Gdy Superlak obił blok rywali, mieli piłkę setową przy stanie 21:24. Suwalczanie zerwali się jeszcze do walki, asem serwisowym popisał się Bartłomiej Bołądź, ale Artura Szalpuka ustalił wynik na 23:25.

W trzecim secie do głosu doszli gospodarze. Uzyskali kilka punktów przewagi, którą utrzymywali, mimo zabiegów rywali (14:12, 17:13). Rozkręcił się Bołądź, a który prezentował się skutecznie w ofensywie. Siatkarze Vervy zmniejszyli w końcówce punktowy dystans (21:19). Chwilę później groźnie wyglądającego urazu doznał Igor Grobelny i musiał opuścić parkiet. To podcięło skrzydła przyjezdnym, którzy w
końcówce popełniali błędy w polu serwisowym (25:22).

Czwarta partia to wyrównana walka obu ekip. Walka punkt za punkt trwała do stanu 21:21. W następnej akcji gospodarze nie poradzili sobie z atakiem Jana Króla. Po chwili kapitalną obroną popisał się Damian Wojtaszek, a akcję skończył Jan Fornal. Serię zwieńczył Król, obijając blok rywali w akcji na wagę piłki meczowej (21:24). Gospodarze obronili się w dwóch kolejnych akcjach, ale w trzeciej Król ustalił wynik seta na 23:25 i zakończył tę konfrontację. MVP: Damian Wojtaszek.

Wyniki XI Memoriału Józefa Gajewskiego (Suwałki, 21-23 sierpnia 2020):

2020-08-21: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:22, 25:18, 25:21)

2020-08-22: BAS Białystok - Trefl Gdańsk 2:3 (25:21, 22:25, 25:19, 20:25, 9:15)
2020-08-22: Cerrad Enea Czarni Radom - Verva Warszawa Orlen Paliwa 0:3 (27:29, 23:25, 22:25)
2020-08-22: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (37:35, 25:20, 11:25, 25:19)

2020-08-23: Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 3:1(25:19, 25:12, 21:25, 25:22)
2020-08-23: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Verva Warszawa Orlen Paliwa 1:3 (21:25, 23:25, 25:22, 23:25).