Zmarł Arkadiusz Jasek. Miał 54 lata

Inne
Zmarł Arkadiusz Jasek. Miał 54 lata
Fot. PAP
Arkadiusz Jasek był także zawodnikiem siatkarskiego BBTS-u Bielsko-Biała.

W niedzielę do siatkarskich kibiców dotarła smutna informacja. W wieku 54 lat zmarł Arkadiusz Jasek - były siatkarz BBTS-u Bielsko-Biała, a także działacz sportowy.

Arkadiusz Jasek w przeszłości był siatkarzem BBTS-u. W 1992 roku BBTS awansował do polskiej elity w siatkówce mężczyzn i już w pierwszym sezonie zajął 3. miejsce. W 1994 r. BBTS wywalczył w Częstochowie Puchar Polski, pokonując w finale miejscowy AZS 3:0. Jasek walnie przyczynił się do tych sukcesów jako zawodnik.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zmarł brązowy medalista olimpijski w wioślarstwie

 

Po karierze zawodniczej Jasek w 1998 „zakotwiczył” w bielsko-bialskiej Stali. Nie bez przypadku był nazywany człowiekiem-instytucją. W BKS-ie Jasek był drugim trenerem, asystentem trenera, a także kierownikiem drużyny i trenerem grup młodzieżowych bialskiej Stali. Arkadiusz Jasek w dniu 31.03.2010 został powołany na stanowisko Dyrektora d/s sportowych BKS-u. Do jego obowiązków należało nie tylko polepszanie wyników sportowych drużyny, ale także koordynacja medycznych i fizykoterapeutycznych spraw klubu oraz rozwój infrastruktury sportowej.

PI, bks-bielsko.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze