Fortuna 1. Liga: Derby Łodzi przełożone! Poznaliśmy nowy termin

Piłka nożna
Fortuna 1. Liga: Derby Łodzi przełożone! Poznaliśmy nowy termin
fot. Cyfrasport
Mecz Widzew Łódź – ŁKS Łódź został przełożony.

Zaplanowane w 2. kolejce piłkarskiej Fortuna 1. Ligi derby Łodzi pomiędzy Widzewem i ŁKS zostały przełożone na 16 września. Powodem wyznaczenia przez PZPN nowego terminu spotkania jest powołanie do młodzieżowych reprezentacji kraju dwóch zawodników ŁKS.

O złożonym w piłkarskiej centrali wniosku poinformował na wtorkowej konferencji prasowej trener spadkowicza z ekstraklasy Wojciech Stawowy. Jak wyjaśnił, ze względu na powołania na wrześniowe mecze młodzieżowych reprezentacji kraju Jana Sobocińskiego i Adama Ratajczyka, nie mogliby oni uczestniczyć w starciu lokalnych rywali. W takim przypadku klubowi przysługuje możliwość przełożenia terminu meczu, o co poprosił ŁKS.

 

Zobacz także: Fortuna 1. Liga: ŁKS wnioskuje o przełożenie derbów z Widzewem

 

Departament Rozgrywek PZPN nowy termin derbowego pojedynku wyznaczył na 16 września. Początkowo drużyny Widzewa i ŁKS miały zmierzyć się 4 września o godzinie 16.00. Gospodarzem derbowego starcia będzie Widzew.

 

Piłkarze obu łódzkich klubów zagrają ze sobą po raz 65. w historii. Ostatnio ŁKS i Widzew rywalizowali trzy lata temu, na poziomie 3. ligi. Oba mecze zakończyły się remisami (2:2 i 0:0).

 

Nowy sezon 1. ligi ŁKS zainauguruje w piątek wyjazdowym meczem z Odrą Opole (godzina 17.40), a Widzew w sobotę, również na wyjeździe, zmierzy się z Radomiakiem Radom (godzina 12.40).

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie