Janusz Gol piłkarzem Dinama Bukareszt

Janusz Gol został nowym piłkarzem Dinama Bukareszt.

Janusz Gol został nowym piłkarzem Dinama Bukareszt. Były pomocnik Cracovii z 18-krotnym mistrzem Rumunii związał się dwuletnim kontraktem.

34-letni Gol w minionym sezonie zagrał w 26 meczach ekstraklasy, w których zdobył jedną bramkę. W trakcie przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa jako jedyny piłkarz "Pasów" nie zgodził się na obniżenie pensji o połowę. Trener Michał Probierz pozbawił go funkcji kapitana zespołu, a gdy sezon został wznowiony, po trzech meczach, wysłał na urlop. 6 sierpnia Gol rozwiązał kontrakt z Cracovią za porozumieniem stron.

Dinamo jest drugim zagranicznym klubem 8-krotnego reprezentanta Polski. W latach 2013-2018 był on zawodnikiem rosyjskiego Amkara Perm. Wcześniej grał w Legii Warszawa i GKS Bełchatów.

Dinamo w minionym sezonie rumuńskiej ekstraklasy zajęło ósme miejsce. W meczu 1. kolejki nowych rozgrywek zremisowało 1:1 z FC Hermannstadt.