Lotos PZT Polish Tour: Zwycięstwa Szoszyny i Michalskiego w Poznaniu

Zwycięstwem Daniela Michalskiego i Anastazji Szoszyny zakończył się przedostatni turniej cyklu Lotos PZT Polish Tour.

Zwycięstwem Daniela Michalskiego i Anastazji Szoszyny zakończył się przedostatni turniej cyklu Lotos PZT Polish Tour, rozgrywany na kortach poznańskiego Parku Tenisowego Olimpia. Szoszyna dołożyła także wygraną w deblu w parze z Martyną Kubką.

W finale singla Szoszyna pokonała Weronikę Falkowską 6:3, 6:4. Obie zawodniczki mierzyły się już kilka dni wcześniej przy okazji turnieju w Bydgoszczy, ale poznański finał był bardziej zacięty. Falkowska we wczesnych fazach obu setów obejmowała prowadzenie z przełamaniem, ale Szoszyna szybko odrabiała straty. Spotkanie było widowiskowe, pełne długich wymian i mocnej gry. Najskuteczniejsza zawodniczka cyklu w decydujących fragmentach okazała się być bardziej konsekwentna i końcówki należały do niej.

"Cieszę się z tych wygranych, właściwie ze wszystkich zwycięstw w całym cyklu, bo dały mi dużo pewności siebie po przerwie spowodowanej koronawirusem. Trudno było przez kilka miesięcy tylko trenować i przygotowywać się do wznowienia międzynarodowego sezonu, tym bardziej, że co chwilę termin restartu przesuwano. Dlatego możliwość występów w turniejach krajowych, gry o punkty i pieniądze, była bardzo dobrym pomysłem dla nas wszystkich" – powiedziała pochodząca z Ukrainy Szoszyna, która od czerwca posiada polskie obywatelstwo.

Finał mężczyzn był jednym z najdłuższych pojedynków całego cyklu, a wszystkie sety kończy się po tie-breakach. Michalski pokonał Kamila Gajewskiego 6:7 (5-7), 7:6 (7-3), 7:6 (6-4), a mecz trwał trzy godziny i 35 minut. Michalski odniósł drugie zwycięstwo turniejowe.

Kobiety zakończyły już rywalizację w ramach Lotos PZT Polish Tour, tenisiści ostatni turniej rozgrywają również w Poznaniu, tym razem na kortach AZS-u.