Moto2: Piotr Biesiekirski celuje w pierwszą piątkę w Jerez

Moto
Moto2: Piotr Biesiekirski celuje w pierwszą piątkę w Jerez
fot. mailchi.mp
Piotr Biesiekirski.

Piotr Biesiekirski wystartuje w najbliższy weekend w dwóch wyścigach trzeciej rundy motocyklowych mistrzostw Europy klasy Moto2. Odbędą się one na torze MotoGP w hiszpańskim Jerez de la Frontera. Jedyny Polak w stawce liczy na kolejne finisze w pierwszej piątce.

Po świetnym początku sezonu i odpowiednio piątym oraz szóstym miejscu w wyścigach pierwszej i drugiej rundy sezonu na portugalskich torach w Estoril i Portimao, 18-letni Polak zajmuje w klasyfikacji generalnej wysokie, siódme miejsce.

 

W najbliższy weekend motocyklistę ekipy Euvic Stylobike Good Racing czekają dwa wyścigi, w sobotę o 12.00 i niedzielę o 13.00. Polak dobrze zna już tor imienia Angela Nieto w Jerez de la Frontera, gdzie w lipcu odbyły się dwie rundy MotoGP i mistrzostw świata Moto2. Dwa lata temu do ostatnich metrów walczył tam w swoim debiutanckim sezonie w ME Moto2 o wysokie, dziewiąte miejsce, a w poprzednim sezonie finiszował na jedenastej pozycji.

 

Zobacz także: Seria DTM: Robert Kubica ponownie ostatni

 

Osiemnastolatek, który w czerwcu miał zadebiutować w MŚ Moto2 podczas Grand Prix Katalonii, ma za sobą ponad sześciotygodniową, "wakacyjną" przerwę po ostatnich wyścigach mistrzostw Europy. W jej trakcie testował w Barcelonie motocykl Moto2 w specyfikacji mistrzostw świata.

 

– To była bardzo ciekawa przerwa wakacyjna, podczas której m.in. przetestowałem motocykl z mistrzostw świata, ale teraz nie mogę już doczekać się powrotu do walki. Tor w Jerez jest jednym z moich ulubionych, dlatego choć jest także wymagającym obiektem, liczę na kolejny udany weekend. Cieszę się z siódmego miejsca w klasyfikacji generalnej, bo jest potwierdzeniem tego, że zrobiliśmy w tym roku kolejne postępy, ale tak naprawdę pozycja w tabeli to dla mnie drugorzędna kwestia. Najważniejsza jest regularna walka w wyścigach o miejsca w pierwszej piątce i próba zbliżenia się do podium – powiedział Piotr Biesiekirski.

RM, mailchi.mp

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze