Walkower w Fortuna Pucharze Polski! Sensacyjny zwycięzca ukarany

Piłka nożna
Walkower w Fortuna Pucharze Polski! Sensacyjny zwycięzca ukarany
fot. Cyfrasport

Piłkarze beniaminka drugiej ligi KKS Kalisz, którzy na boisku wygrali 2:0, zostali ukarani przez PZPN walkowerem w meczu z Koroną Kielce w 1/32 finału Pucharu Polski. Powodem jest występ nieuprawnionego zawodnika. To oznacza, że w kolejnej rundzie zagrają kielczanie.

"Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN zweryfikowała mecz 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski, rozegrany 15 sierpnia 2020 roku, między drużynami KKS 1925 Kalisz i Korona Kielce jako przegrany 0:3 na niekorzyść KKS 1925 Kalisz (wynik z boiska 2:0)" –poinformował we wtorek PZPN.

 

 

Jak uzasadniono, w meczu wystąpił zawodnik "nieuprawniony do udziału w tych zawodach, w związku z obowiązkiem wykonania w nich kary jednego meczu dyskwalifikacji jako konsekwencji dwóch napomnień (żółtych kartek) otrzymanych w rozgrywkach na szczeblu Wielkopolskiego ZPN".

 

Zobacz także: Fortuna Puchar Polski: Sensacyjne porażki Korony Kielce i Zagłębia Sosnowiec

 

Ponadto, jak wynika z terminarza na stronie PZPN "Łączy nas piłka", przełożone z powodu przypadków koronawirusa mecze Podhale Nowy Targ – Pogoń Szczecin, Polonia Nysa – Górnik Łęczna oraz Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski – Pogoń Siedlce odbędą się 2 września. 

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze