Fortuna 1 Liga wykracza za granice Polski. Mecze pokaże telewizja w USA

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga wykracza za granice Polski. Mecze pokaże telewizja w USA
fot. Materiały prasowe
Trzy mecze każdej kolejki Fortuna 1 Ligi zobaczą kibice w Stanach Zjednoczonych

Fortuna 1 Liga wykracza poza granice Polski. W sezonie 2020/2021 kibice w Stanach Zjednoczonych będą mogli obejrzeć trzy mecze z każdej kolejki, których w Polsce bezpośrednią transmisję przeprowadzi telewizja Polsat Sport. Spotkania w USA dostępne będą na platformie SLING TV. - To kolejny krok w celu komercjalizacji naszych rozgrywek - mówi prezes Pierwszej Ligi Piłkarskiej Marcin Janicki.

- Jesteśmy szczęśliwi, że po raz pierwszy w historii udało się nam sprzedać prawa do pokazywania pierwszoligowych spotkań poza granicami naszego kraju - mówi prezes Pierwszej Ligi Piłkarskiej, Marcin Janicki.

 

W środę Janicki ponownie został wybrany na stanowisko, które będzie piastował przez kolejne dwa lata. W skład zarządu PLP weszli również były znany bramkarz Wojciech Kowalewski (Stomil Olsztyn) oraz Leszek Bartnicki (GKS Tychy). Już na początku nowej kadencji mogą pochwalić się sporym sukcesem, jakim jest promocja zaplecza Ekstraklasy za oceanem.

 

 

- Jak powszechnie wiadomo Polacy kochają piłkę nożną, dlatego jest nam niezmiernie miło, że z początkiem nowego sezonu rozgrywek pierwszej ligi piłki nożnej będziemy mogli pokazywać mecze naszych rodzimych zespołów na terenie Stanów Zjednoczonych. Dzięki nowemu kanałowi Sportowa TV, który od lipca znajduje się w polskim pakiecie internetowej telewizji SLING TV, kibice będą mogli śledzić poczynania swoich ulubionych zespołów. Jest to początek naszej wspaniałej współpracy i liczymy, że z czasem ten sportowy pakiet powiększy się o kolejne ligi - mówi prezes firmy RadarSat, Rafał Stykowski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Z Fortuna 1 Ligi do Premier League. Młody Polak w Sheffield United

 

Umowa została zawarta na sezon 2020/2021 z możliwością jej przedłużenia na kolejne lata. Udzielona licencja pozwala pokazywać mecze i skróty wyłącznie w języku polskim.

 

Firma RadarSat działa na amerykańskim rynku od 1996 roku i jest największym polskim dealerem telewizji Dish Network i Sling TV na terenie Stanów Zjednoczonych. Prezes Rafał Stykowski ma niezwykle duże doświadczenie i osiągnięcia na amerykańskim rynku medialnym. To on w 1998 roku pomógł wystartować na terenie USA polską telewizję TV Polonia, a w 2004 wprowadził na anteny satelitarne kanał iTVN, a następnie Kino Polska. Z czasem firma RadarSat zaczęła wprowadzać kolejne polskie kanały i obecnie pod kontrolą firmy RadarSat jest 18 kanałów nadających swoje programy na terenie USA. Od lat współpracuje z największymi platformami TV w Polsce i USA. Firma RadarSat chętnie wspiera też działania organizacji charytatywnych, angażuje się w pomoc dla dzieci i polskich szkół, które rozsiane są na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Były piłkarz Barcelony w Fortuna 1 Lidze

 

Sling TV to platforma internetowa działająca na terenie Stanów Zjednoczonych. Jest jedyną legalną telewizją internetową, częścią dużej amerykańskiej firmy Dish Network. W polskim pakiecie dostępnych jest obecnie 25 polskich kanałów, w tym iTVN, TVN24, Polsat One, Polsat News, Republika, Kino Polska, kanały muzyczne, informacyjne i dla dzieci, a od lipca również TVP Info oraz Sportowa TV, gdzie pokazywane są mecze piłki nożnej, ręcznej oraz ciekawe programy związane z wydarzeniami sportowymi. Telewizja Sling swoim zasięgiem pokrywa obszar całych Stanów Zjednoczonych.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze