Maraton w Nowym Jorku w tym roku wirtualnie

E-sport
Maraton w Nowym Jorku w tym roku wirtualnie
Fot. PAP
W tym roku nowojorski maraton odbędzie się w formie wirtualnej.

Prestiżowy maraton w Nowym Jorku, zaplanowany na 1 listopada, który z powodu pandemii koronawirusa został w czerwcu odwołany, jednak się odbędzie, ale w innej formule. Biegacze i paraolimpijczycy będą rywalizowali wirtualnie.

Osoby, które zechcą wziąć udział w takiej rywalizacji, a wcześniej zarejestrowały się, mają pobiec w swoich lokalizacjach między 17 października i 1 listopada – poinformował portal runnersworld.com. Na podstawie wyników przesłanych organizatorom ustalona zostanie kolejność.

 

ZOBACZ TAKŻE: Znany maratończyk zawieszony za doping

 

Wirtualne zawody zostaną także zorganizowane dla paralekkoatletów. Już teraz wiadomo, że wystartują w nich Amerykanie: 17-krotna medalistka igrzysk paraolimpijskich oraz pięciokrotna triumfatorka nowojorskiej imprezy Tatyana McFadden i Daniel Romanchuk, który wygrał w ubiegłym roku jako 21-latek i stał się najmłodszym triumfatorem w Nowym Jorku wśród zawodników na wózkach. Obydwoje mają już kwalifikacje do paraolimpiady w Tokio 2021.

 

Tegorocznej, niecodziennej rywalizacji będzie towarzyszyć 30 innych wirtualnych wydarzeń na przełomie października i listopada.

 

W tym roku miała się odbyć na ulicach Nowego Jorku 50. edycja tego kultowego maratonu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tegoroczny maraton w Paryżu definitywnie odwołany

 

W 2019 r. w nowojorskim maratonie startowało 53 640 zawodników. Ci, którzy zapisali się na tegoroczną edycję, otrzymają zwrot opłaty startowej lub będą mieć gwarantowany udział w 2021, 2022 lub 2023 roku

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie